Baba Hakkı’nın Süleyman Seba’yı alnından öptüğü unutulmaz fotoğrafı çeken, efsane gazeteci İlyas Namoğlu hayatını kaybetti

İlyas Namoğlu

Beşiktaşlı Baba Hakkı’nın Süleyman Seba’yı alnından öptüğü unutulmaz fotoğrafı çeken, efsane Hürriyet muhabiri İlyas Namoğlu hayatını kaybetti.

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) eski başkanlarından gazeteci İlyas Namoğlu hayatını kaybetti.

İlyas Namoğlu Gripin’in solisti Birol Namoğlu’nun da babası.

Beşiktaşlı Baba Hakkı’nın (Hakkı Yeten) efsane başkan Süleyman Seba’yı alnından öptüğü unutulmaz fotoğrafı çeken eski Hürriyet muhabiri İlyas Namoğlu, bu efsane fotoğrafın hikayesini şöyle anlatmıştı:

“Süleyman Başkan’ın ilk dönemiydi. Hakkı Yeten ise Onursal Başkan’dı. Akaretler‘deki kulüp binasında otururlarken, Süleyman Başkan Hakkı Yeten’e Beşiktaş Kulübü’ne kazandırılan yeni arsalardan bahsediyordu. Ben de Süleyman Başkan’a ‘Gidelim bakalım, haber yapalım’ dedim. Süleyman Başkan bu tarz işleri sevmediği için önce istemedi. Sonra zar zor ikna oldu ve şu an Akatlar Spor Salonu’nun bulunduğu arsaya geldik. Süleyman Başkan yeni arazi ve projelerini anlatınca, Hakkı Yeten de ‘Beşiktaş’a büyük hizmetlerin oldu. Alnından öpülecek adamsın’ deyip Seba’yı öptü. Ben de o anı ölümsüzleştirdim.”

Baba Hakkı – Süleyman Seba
Patreon üzerinden desteğinizi bekliyoruz.