Sevgili Rauf sana da güle güle, uzatmalardayız kavuşmak üzere

İstanbul Sultangazi’de otomobilin çarptığı motosikletli olay yerinde hayatını kaybetti. Motosikletli sürücü efsane gazeteci arkadaşımız Rauf Gerz çıktı.

Kaza, saat 15.30 sıralarında TEM Otoyolu Sultangazi mevkiinde yaşandı. Yüksel Çalkam otomobili ile otoyoldan çıkış yapacağı sırada, sağ tarafında bulunan Rauf
Kemal Gerz (56) idaresindeki 34 RG 434 plakalı motosiklete çarptı.

Kazanın etkisi ile sürücüsünün hakimiyetini kaybettiği motosiklet bariyerlere çarptı. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri yaptıkları incelemede motosiklet sürücüsünün hayatını kaybettiğini belirledi. Polis ekiplerinin ise kazayla ilgili incelemesi sürüyor.

EFSANE GAZETECİ RAUF KEMAL GERZ KİMDİR? 

Rauf Kemal Gerz, uzun yıllar Hürriyet ve Günaydın gibi gazetelerin Atatürk Havalimanı’nda muhabirliğini yaptı. Gazeteciliğin ardından Onur Havayolları’nın Halkla İlişkiler Müdürü oldu. Daha sonraki yıllarda ise kendi şirketi Onur İletişimi kurarak Genel Müdürlüğünü yaptı.

Rauf Gerz, İbrahim Köktener, Faruk Olçücü, Orhan Can dönemin Atatürk Havalimanı muhabirleri 

Rauf Gerz,
İbrahim Köktener,
Faruk Olçücü,
Orhan Can

Motor tutkunuydu

Motosiklet tutkunu olduğu bilinen Gerz, motosikletiyle Avusturya, Almanya, Romanya, Macaristan, Makedonya, Hırvatistan, Bosna Hersek ve Karadağ’a teker döndürdüğü biliniyordu. Günaydın, Hürriyet, Akşam Gazetesi ve NTV Radyo’da görev yapan Gerz, Kafa Radyo’da her pazartesi ‘Sırası Gelmişken’ isimli program sunuyordu.

Patreon üzerinden desteğinizi bekliyoruz.