Kardak Kahramanı Albay’ın bu videosu hiç unutulmayacak! İşte o anlar


Balyoz davası mağdurlarından, Kardak operasyonunu yöneten Emekli Deniz Kurmay Albay Ali Türkşen cezaevinde kaldığı günlerde 7 yaşındaki oğluna durumu nasıl anlattıklarından ve oğlunun yaşadıklarından bahsederken gözyaşlarını zor tuttu.

1996’da Kardak adasına çıkan sualtı komandolarının komutanı olan ve daha sonra Balyoz kumpasında cezaevinde yatan Emekli Deniz Kurmay Albay Ali Türkşen’in anlattıkları sosyal medayada elden ele dolaşıyor.

Habertürk’te önceki gün konuşan Türkşen, cezaevinde kaldığı günlerde 7 yaşındaki oğluna durumu nasıl anlattıklarını ve oğlunun yaşadıklarını anlatırken, şunları söyledi:

“Kandırıyoruz yani anlatmaya çalışıyorduk. Benim küçük oğlum 7 yaşındaydı. Uzun süre sakladık biz tabi. Babanın görev yeri değişti. Birçok çocuğa söylenebilen yalanlardan bir tanesi işte… Daha küçüklere burada ağaçların arkasında bir gemi yapıyoruz. O geminin bitmesi lazım. O gemi ne zaman biterse eve döneceğiz. Zaman uzadıkça ne bitmez gemiymiş? Ne zaman bitireceksiniz? soruları… Hep kandırmaya çalışıyoruz.”

Albay Ali Türkşen
Patreon üzerinden desteğinizi bekliyoruz.