Bu fotoğrafa aldanmayın. 15 saniye sonra zayıflıklarını bildiği İstanbul’a saldıracak olan bulutlar her yeri simsiyah yapacak

Bu fotoğrafa aldanmayın. 15 saniye sonra zayıflıkları bildiği İstanbul’a saldıracak olan bulutlar her yeri simsiyah yapacak..

İstanbul fırtına ve sele teslim… Yağış ve dolu hayatı felç etti

İstanbul’da Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarının ardından beklenen şiddetli yağmur doluyla birlikte etkisini göstermeye başladı. Şiddetli yağış nedeniyle Avrasya Tüneli trafiğe kapatıldı.

İstanbul’da şiddetli sağanak, fırtına ve dolu hayatı felç etti. Sağanak sonrası pek çok noktayı su bastı, trafik felç oldu, vatandaşlar yollarda kaldı. Yağış nedeniyle hava ve deniz ulaşımı da olumsuz etkilendi.

Bazı noktalarda diz boyu su birikintisi oluştu. Cep telefonlarının zaman zaman çekmediği, bazı noktalarda elektrik kesintileri yaşandığı görüldü. İstanbul’da etkili olan şiddetli yağış, E-5 Silivri yönünde trafiği durdurdu. Metro seferleri de iptal edildi.
Marmaray tünel çıkışında araç çıkışlarına 10 dakika boyunca izin verilmedi.

E-5 SULAR ALTINDA

İstanbul’da akşam saatlerinde etkili olan şiddetli yağış nedeniyle E-5 karayolunu bir anda su bastı. Araçlar su basan yolda ilerlemekte güçlük çekti.

METROYU YİNE SU BASTI

Yenikapı-Havalimani metrosu alarma geçti. Vatman her durakta “Sayın yolcular lütfen acele edin. Aracı acil çıkarmam lazım” anonsu yapıldı. Yenikapı’dan Bayrampaşa’ya kadar olan bölüm su altında kaldı. Yenikapı-Atatürk Havalimanı metro seferleri durduruldu.

KÖPRÜDE TRAFİK DURDU

Şiddetli yağış nedeniyle köprüde trafik geçici olarak durdu. Yaklaşık 15 dakika sonra trafik ağır biçimde işlemeye başladı.