Angola Turizm Bakanı Angela Brangança Türk gazetecilerin ricası kırmadı ve yerel halk danslarına katıldı

MPLA Partisi Turizm Bakanı Angela Brangança

Angola MPLA Partisi Turizm Bakanı Angela Brangança Türk gazetecilerin ricası kırmadı ve yerel halk danslarına katıldı..

Angola Turiz Bakanı oynayınca Türk gazeteciler de müziğin çağıran ritmine dayanamadı..
World Tourism Forum’u için Angola’ya gelen gazeteciler yerel halkın gösterileri coştular.
Deniz kartalı Gökhan Karakaş’ta kendini pistte bulanlardan biri oldu.. 

Deniz kartalı Gökhan Karakaş’ta kendini pistte bulanlardan biri oldu.. 

World Tourism Forum’u için Angola’ya gelen gazeteciler yerel halkın gösterileri coştular. Evren Kotoğlu da uzun süre dansçılara eşlik etti..

 

Angola Cumhurbaşkanı Lourençoe’dan Türk turizmcilere çağrı

Angola Cumhurbaşkanı Lourençoe’dan Türk turizmcilere çağrı

Angola Cumhurbaşkanı Joao Lourençoe son yıllarda Angola’daki gelişimi anlattı.
Konuşmasında Lourençoe, ülkesinin petrole bağımlılığından kurtulması ve ekonomik faaliyetlerin çeşitlenmesi için gerçekleştirdikleri faaliyetlerden bahsederek, önemli teşvikler sunduklarını ve sunacaklarını söyledi.

Türkiye’de turizm sektöründe yer alan yatırımcılara çağrıda bulunan Lourençoe, yeni çıkardıkları yatırım yasasıyla iş kurmayı kolaylaştırdıklarını söyledi.

Lourenço, ”Türk turizm sektörünü yatırım yapmaları için Angola’ya bekliyoruz.
Yeni çıkardığımız yatırım yasasıyla iş kurmayı kolaylaştırdık.
Her türlü desteğe hazırız.
Yeni yatırım yasası vergisel kolaylıklar öngörüyor, sermayenin ülke dışına çıkarılmasına olanak veriyor.
Asgari yatırım tutarı da istemiyoruz.”
 dedi.

World Tourism Forum Başkanı Bulut Bağcı, sektör profesyonellerini World Tourism Forum kapsamında dördüncü kez bir araya getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, Türkiye ve dünyada böyle bir organizasyon olmadığının altını çizdi.

Forumda geleceğin turizm politikalarını belirlediklerini, turizme dair yol gösteren vizyon raporları ortaya koyduklarını dile getiren Bağcı, Çin’den ABD’ye kadar global turizme ve Türk turizmine dair içerik hazırladıklarını anlattı.

Bağcı, böyle bir etkinliği Angola’da gerçekleştirmenin kendileri için çok önemli olduğunu kaydederek, bir nevi Angola’ya fikir ve hizmet ihracatında bulunduklarını söyledi.

Angola’nın turizmdeki potansiyelinden bahseden Bağcı, burada hayatın okyanusla birleşik olduğunu, milli parklardan, pırlantanın nasıl çıkartıldığına kadar çok sayıda farklı etkinliğin kısa sürede görülebileceğini bildirdi.

Bağcı, Angola turizminin gelişmesi için bu etkinliği düzenlediklerini belirterek, Angolalı yetkililerin de turizmde Türkiye’yi rol model aldığını, Türkiye modelini uygulamayı istediklerini vurguladı.

Toplantı sayesinde Angola’da Türkiye’yi tanıttıklarına dikkati çeken Bağcı, “World Tourism Forum, Türkiye’nin bölgedeki tanıtımına da önemli katkı sağlayacak. 2018’de Türkiye’ye gelen 1,4 milyon Afrikalı turist sayısını 2 katına çıkarmayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

“Turizmin Davos’u” olarak 2015 yılından beri Türkiye’de düzenlenen Dünya Turizm Forumu, dünya turizminin önemli temsilcileri ve çok sayıda Türk iş insanının katılımıyla Angola’nın başkenti Luanda’da gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı, bakan ve yatırımcı düzeyinde önemli konuşmacıların yer aldığı etkinlikte, Angola ve dünya turizmine ilişkin gelişmeler ele alınırken, yakın, orta ve uzun vadeli neler yapılabileceği değerlendirildi.

Turizmin sadece hizmet alanında değil yatırım, ülke politikaları ve yeni eğilimler gibi farklı konular etrafında ele alındığı forumda, ülkeler arası iş birliklerinin geliştirilmesi hedefleniyor.

Bu yıl gerçekleştirilen forumda, Angola’nın yerel kültürel değerleri de tanıtıldı. Forumun gerçekleştirildiği kültür merkezinde kurulan stantlarda, Angola’nın sahip olduğu tarihi ve doğal güzelliklerin yanı sıra kültürel değerleri de katılımcılara anlatıldı.