TSYD seminerinde Antalya’ya bir müjde çıktı

TSYD seminerinde Antalya’ya bir müjde çıktı..

Mesut KOCAGÖZ Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili
Erol KÜÇÜKBAKIRCI Türkiye Bisiklet Federasyon Başkanı
Haydar BARUT Akra Grup Yönetim Kurulu Başkanı
Abdurrahman AÇIKALIN Tour Of Antalya Yarış Direktörü
Aydın Ayhan GÜNEY Tour Of Organizasyon Direktörü’nün katıldığı seminerdeki panelde, Antalya’da yapılacak bisiklet turunun müjdesi verildi.

54’üncü TSYD Spor Zirvesinde 22-25 Şubat tarihleri Antalya’da yapılacak olan Tour Of Antalya’nın da tanıtımı yapıldı. . Uluslararası Bisiklet Birliği’nin (UCI) 2018 takviminde 2.2 kategorisinde 4 günlük etaplı yol yarışı olarak yer alan Tour Of Antalya’ya 19 ülkeden 25 takım ve 175 sporcu mücadele edecek.

Organizasyonun son gününde de binlerce amatör bisikletçinin katılacağı AKRA Gran Fondo Antalya yarışı da gerçekleştirilerek, 22-25 Şubat tarihleri Antalya’da “Bisiklet Festivali” coşkusu yaşatacak.

TSYD Zirvesinde yapılan Tour Of Antalya lansmanına Antalya Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mesut Kocagöz, Barut Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Barut ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı da katıldı.
“Antalya Valiliği olarak bu organizasyona çok önem veriyoruz”
Lansmanda görüşlerini dile getiren Antalya Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, Antalya Valiliği olarak bu organizasyona çok önem verdiklerini ve Antalya’nın bisiklet turizmi bölgesi olarak markalaşmasını istediklerini belirtti.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mesut Kocagöz ise şu açıklamaları yaptı:
“Antalya’nın kış turizmi potansiyelini artıracak Tour Of Antalya organizasyonu, aynı zamanda Antalya’nın adını bisiklet branşı alanında da bahsettirecek. Ayrıca bu organizasyonun şehrimizdeki bisiklet ulaşımını yaygınlaştıracağını da düşünüyoruz.”
“Bu gibi organizasyonlar bisiklet sporunun gelişimine katkıda bulunuyor”
Antalya Bisiklet Turu gibi organizasyonlarının bisiklet sporunun ülkemizdeki gelişimine büyük katkıda bulunduğunu belirten Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı, Federasyon üzerindeki yükün sektördeki firmalar tarafından paylaşılması ve sponsor markaların destekleriyle bu gelişimin ivme kazandığını ifade etti.

 

Antalya Bisiklet Turu
Tour Of Antalya