Eray Emin Aydemir Beşiktaş’ı yazdı

Beşiktaş’ın yeni starı “Fişek”
Beşiktaş yönetimini transferler açısından tebrik etmek lazım.
Fabri kalede güven veriyor. Ayaklarına hâkim, sorumluluk alıyor ayrıca önündeki savunma oyuncuları ile iyi anlaşıyor.
Talisca’yı tarif etmek ise zor. Tam anlamıyla dört dörtlük bir futbolcu… Beşiktaş forması ile çok daha fazlasını yapacağını düşünüyorum. Umarım transfer konusunda Türkiye’ye ders veren Fikret Orman, Benfica’da mutsuz olan bu oyuncunun bonservisini alabilir.
Gökhan Gönül ise bir sağ bek ne yapması gerekiyorsa hepsini yapıyor. Adam kontrolü, oyuna hareket kazandırma açısından verimli. İlerleyen haftalarda daha iyi olacaktır.
Aboubakar için bir şey söylemek hata olur. Kısa süre almasına rağmen yaptığı koşu alanları doğru. Daha fazla süre aldığında tabelayı değiştirebilecek yetenekte bir oyuncu.
Transferler için Talisca’nın dışında en fazla dikkat çeken isim ise lakabı gibi “Fişek” olan Caner Erkin.
Oyun iştahı muazzam. Ortaları rakipler için ölümcül. Fenerbahçe’nin hem sağ bekini hem de sol bekini almak ezeli rakibine tarihi bir darbe vurmak anlamına geliyor. Caner, Fenerbahçe’de sıkıntılı bir dönem geçirdi. Orada yaşadığı sorunları kendisi anlatana kadar bilemeyeceğiz. Ancak Beşiktaş’ta onu mutlu görmek çok güzel. Daha da takıma katkı yapacaktır.
Akhisar gibi zorlu bir deplasmanda alınan 3 puan çok önemli. Quaresma biraz daha etkili olsa fark daha da artabilirdi. Şimdi Beşiktaş’ın önünde çok önemli bir Galatasaray derbisi var. Yarın derbiyi enine boyuna arkaguverte.com’da değerlendireceğiz. Umarım beğenirsiniz.

Eray Emin Aydemir

 

Patreon üzerinden desteğinizi bekliyoruz.