Beşiktaş Teknik Direktörü Abdullah Avcı cep telefonun duvar resminin “Beşiktaş” olduğu gazetecilerle sohbet ederken ortaya çıktı

“Quaresma’yı yönetim yolladı”

“Bremen’in sol stoperi de listedeydi ama sol stoper için eşit ağırlıkta belirlediğim 3 isim vardı, bunlardan biri de Victor Ruiz’di. Çok çabuk uyum sağladı.”

“Eleny Arsenal’deki kondisyoneri, benim milli takımdaki kondisyonerimdi. Fiziksel olarak eksiği yok.”

“Başakşehir’den hiç bir oyuncuya talepte bulunmadım.”

“Sevilla’nın teklifi konusunda soru sorulması üzerine “Beşiktaş’ın duygusu daha güzeldi” cevabını verdi.”

“Boyd, potansiyeliyle Avusturya kampında bize en çok hayal ettiren oyuncuydu, şu an özgüven kaybı yaşıyor. Bir gol attığında veya asist yaptığında kendine gelecekti.”

“Lens bizim mukaveleli oyuncumuz. Maksimum verim almaya çalışıyoruz. Şu an Diaby de geldiği için o tarafta alternatiflerimiz arttı.”

“Beşiktaş’ta göreve başlamak hayatımı çok değiştirdi. Taraftarların bana karşı saygısını ve benden beklentilerini net şekilde görebiliyorum.”

“Şu an içeride kimsenin alacağı yok, hepsi ödenmiş durumda.”

“Buradan ayrılan her oyuncu buraya döndü. O yüzden mevcut oyuncular da Beşiktaş’ın değerini biliyor.”

Beşiktaş Teknik Direktörü Abdullah Avcı, yapılan transferlerin detaylı araştırmalar sonucunda ve kendi isteği doğrultusunda yapıldığını açıkladı. Avcı, saha içinde kalmaya özen gösterdiğini söylerken, “40 yıldır aynı tiyatro oynanıyor. Bizim yolumuz başka.” şeklinde konuştu.

Beşiktaş Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Nevzat Demir Tesisleri’nde gazetecilerle bir araya geldi.

Abdullah Avcı – Nevzat Demir – cep telefonu duvarı 4

Kariyeri boyunca saha içinde kalmaya özen gösterdiğini dile getiren Avcı, “40 yıldır aynı tiyatro oynanıyor. Herkes ne olduğunu biliyor. Bizim yolumuz başka. Ben ligi değil, oyuncularımı kodlamaya çalışıyorum.” ifadelerini kullandı.

Stoper için Werder Bremen’den Niklas Moisander ve Palmeiras’a transfer olan Vitor Hugo’nun da listede olduğunu söylerken, “Sol stoper için 3 adayımız vardı. Victor Ruiz’i kadromuza kattık. Kendisinden memnunum. Kısa sürede uyum sağladı.” dedi.

Ricardo Quaresma’nın yönetim kararı ile takımdan ayrıldığını dile getiren Abdullah Avcı, “Quaresma ile Beşiktaş arasında aşkla başlayan, daha sonra anlaşmazlığa dönüşen bir süreç vardı. Sonucunda da ayrılık yaşandı. Verilen karara saygı duyuyorum.” dedi.

Elneny transferi öncesi Mario Lemina ile ilgilediklerini söyleyen Avcı, “6 veya 8 numara oynayabilen bir isim arayışımız vardı. Lemina da listemizdeydi. Kendisiyle ilgili çok fazla bilgi akışı olmadı. O arada Arsenal’den Elneny’i kiralama imkanı olunca transferi gerçekleştirdik.” ifadelerini kullandı.

55 yaşındaki çalıştırıcı, göreve başladıktan sonra tesislerde değişikler yaptığını söylerken, “Önce oyuncuların alacaklarının ödenmesini istedim. Şu an kimsenin alacağı yok. Burası çok değerli bir marka. Gücü, taraftarı, parası ve rengi değerli bir kulüptür Beşiktaş. Yeni bir enerjiyle başladık sezona. Bu enerjiyi şampiyonluk yaşamak için en iyi şekilde kullanacağız.” şeklinde konuştu.

Oğuzhan Özyakup ile de yakından ilgilendiğini söyleyen Avcı, “İyi bir Oğuzhan’ın değeri 10-12 milyon Euro’dur. Biz bu değerde bir oyuncuyu kazanmak istiyoruz. Kendisi de bu durumun farkında ve çok iyi çalışıyor.” dedi.

Abdullah Avcı, Şenol Güneş’in ilk şampiyonluğunu Beşiktaş’ta yaşadığının hatırlatılması üzerine “İnşallah ben de Şenol Güneş’in yaşadığı başarıyı yaşarım.” dedi.

Deneyimli çalıştırıcı, sakatlıkları bulunan Burak, Oğuzhan ve Atiba’nın lige verilen aranın ardından takıma döneceğini sözlerine ekledi.

Kendisine sorulan ‘Sevilla sizi izledi, neden olmadı?’ sorusunu da yanıtlayan Abdullah Avcı, “Beşiktaş duygusu ağır bastı” ifadelerini kullandı.

Abdullah Avcı – Nevzat Demir – cep telefonu duvarı
Patreon üzerinden desteğinizi bekliyoruz.