Beşiktaş düştüğü grupta ne yapar? Eray Emin Aydemir Beşiktaşlılar için yazdı..

Beşiktaş yaka paça savaşır 

Şampiyonlar Ligi’nde Beşiktaş’ın rakipleri belli oldu… 

Açık konuşmak gerekirse kura çekimlerinden önce pek umutlu değildim. Beşiktaş’ın maddi durumu kritik seviyede, Devler Ligi’nden gelecek maddi katkıya büyük ihtiyaç var. Siyah Beyazlı ekibin geçmişteki kura şansını düşündüğümde karamsardım. Ancak çekilen kura diğer gruplara baktığımızda Beşiktaş açısından hiç de fena değil. 

B Grubu’nda Kara Kartallar Benfica, Napoli ve Dinamo Kiev ile eşleşti. Grupta bilinmeyen bir ekip yok. Napoli Serie A’nın güçlü ekiplerinden, Benfica ise Portekiz futbolcunun Sporting ile lokomotifi, Dinamo Kiev ise ilginç bir rakip. Ukrayna temsilcisi Beşiktaş açısından neredeyse Fenerbahçe veya Galatasaray gibi ezeli rakip oldu. Beşiktaş ile Dinamo Kiev iki veya üç sezonda bir rakip oluyorlar. 

Grubun genel karakterine baktığımızda Beşiktaş için ilk iki hedefinin uzak olmadığı karşımıza çıkıyor. İyi bir performans sergilendiği taktirde Beşiktaş grup lideri bile olabilir.  Çok heyecanlı maçlar izleyeceğimiz kesin. Beşiktaş’ın bu grupta rakipleriyle yaka paça savaşacağını özellikle İnönü’deki maçlarda taraftar desteğini de arkasına alarak rakiplerine zor anlar yaşatacağını düşünüyorum. 

Siyah Beyazlı camiaya hayırlı olsun…

Eray Emin Aydemir

Eray