Yedikleri çekirdeklerin kabuklarını yere atan öküzlere yapılabilecek en güzel uyarı “Çekirdek çitleyen eşek” heykeli ile yapıldı

Çekirdek - Eşek - Eskişehir

Bravo Eskişehir Belediyesi’ne..

Yedikleri çekirdeklerin kabuklarını yete atan öküzlere yapılabilecek en güzel uyarı “Çekirdek çitleyen eşek” heykeli ile yapıldı..

Herkes hatıra fotoğrafı çektiriyor…

Yedikleri çekirdeklerin kabuklarını yete atan zavallı insanlara yapılabilecek en güzel uyarı “Çekirdek çitleyen eşek” heykeli ile yapıldı

 

Çevre temizliğine dikkat çekmek isteyen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, kentin önemli simgelerinden biri olan Porsuk Çayı adalar bölgesine “Çekirdek Çitleyen Eşek” heykeli yerleştirdi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yaz aylarında vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine, Eskişehir’in en önemli simgelerinden biri olan Porsuk’un temiz tutulması için Adalar Mevkiine “Çekirdek Çitleyen Eşek” heykeli yerleştirdi. Porsuk kenarında çekirdek çitleyerek kabuklarını yere atarken karikatürize edilmiş heykel, vatandaşlar tarafından büyük beğeni topladı.

‘ÇEVRE TEMİZLİĞİNE MİZAHİ BİR AÇIDAN DİKKAT ÇEKMEK İSTEDİK’
Yıllar önce Porsuk Çayı’nın temiz tutulması amacıyla kovadan balık tutan dilenci heykelini hazırladıklarını ifade eden Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, “Vatandaşlarımızın büyük bir bölümü Porsuk’un değerini bildiğinden bu konuda çok hassas davranıyor. Onlardan gelen şikayetler üzerine karikatürize edilmiş bu heykeli koyarak çevre temizliğine mizahi bir açıdan dikkat çekmek istedik” dedi.

Çekirdek – Eşek – Eskişehir

Patreon üzerinden desteğinizi bekliyoruz.