Üniversiteli kız açlıktan intihar etti.. Aç gözünü seyret; aslında yerde yatan insanlıktır..

Sibel Ünli

AÇ GÖZÜNÜ SEYRET;
ASLINDA YERDE YATAN İNSANLIKTIR.

“Gidecek bir yerim de yaşamaya değecek bir hayatım da yok” diyerek, bu hayattaki en değerli varlığı, bedenini, boğazın sularına bırakmış.
20 yaşındaki epilepsi hastası Sibel,
işsizlikten – yokluktan ve daha bir çok yoksunluk – hoyratlıktan tek kaçış gördüğü sonsuzluğa gitti.
Cebinden çıkan Üniversite yemek kartın da 1 Lira 40 kuruş kalmış.
Hani o zam yapılan, bir öğüne düşürülen Üniversite Yemekhanesi var ya oraya ait..

Aydın Baylan

Kaynak: Facebook

Sibe Ünli’nin, hayatına son vermeden önce sosyal medya hesabından üzen mesajlar paylaştığı görüldü. Sibel Ünli, sosyal medya hesabından, “Gidecek yerim yok yaşanmaya değer bir hayatım da” diye yazdı.

İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü 3. sınıf öğrencisi Sibel Ünli’den haber alamayan ailesi 2 gün önce polise kayıp ilanında bulunmuştu. Polis, üniversiteli genci bulmak için çalışma başlatmıştı.

Dün öğle saatlerinde Samatya Sahili’nde, kayalıkların üzerinde çanta gören çevredekiler durumu polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri çantanın iki gün önce hakkında kayıp başvurusunda bulunulan 20 yaşındaki İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü 3. sınıf öğrenicisi Sibel Ünli’ye ait olduğunu tespit etti.

Denizde arama yapan polis ekipleri Ünli’nin cansız bedenine ulaştı. Kıyıya çıkarılan cenaze olay yeri incelemesinin ardından Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü.

Sibe Ünli’nin, yaşamına son vermeden önce sosyal medya hesabından kahreden mesajlar paylaştığı görüldü.

Sibel Ünli’nin “sabitlediği” tweet’i ise dikkat çekti. “kibele1903” adlı hesabı yönettiği belirtilen Sibel Ünli, “Gidecek yerim yok yaşanmaya değer bir hayatım da” diye yazdı.

Sibel Ünli’nin sosyal medya hesabından yaptığı diğer paylaşımlarda da iş aradığı görüldü. Yeni yıldan beklentisini de yine sosyal medya hesabından “iş bulmak” diye paylaşan Ünli’nin intiharı, sıra arkadaşlarını da yasa boğdu.

Öte yandan, sosyal medya kullanıcıları ise Ünli için #SibelÜnli hastagi açarak ona sahip çıktı.

“YEMEKHANE KARTIMDA SADECE BİR LİRA VAR”

Ünli, bir başka paylaşımında ise üniversite yemekhanesinde kullanılan kartında sadece bir lira kırk kuruş kaldığını şu ifadelerle aktarıyor:

“Bir liraya karnımı doyurabilir miyim enter

Yemekhane kartımda para kalmamış sadece bir liram var

Bir lira kırk kuruşmuş”

İÜ öğrencileri, yaklaşık bir haftadır, yönetimin, günde üç öğün olan indirimli yemek hakkını bir öğüne düşürmesine ve dönem başında yapılan yemekhane zammına karşı mücadele ediyor. Ekonomik kriz koşullarında cüzi miktardaki parayla yaşam mücadelesi verdiklerini ve krizin faturasının öğrenci ve emekçilere kesilmesine karşı olduklarını söyleyen öğrencilere karşı polis cop kullanmış ve rektörlüğe dilekçe vermelerine engel olmuştu.

SOSYAL MEDYADA BÜYÜK TEPKİ

Sosyal medyada bir çok isim Sibel Ünli’nin intiharı sonrası tepki gösterdi.

Kaynak: www.abcgazetesi.com

Sibel Ünli
Sibel Ünli

 

Sibel Ünli
Sibel Ünli
Sibel Ünli