Nihayet… Hilmi Türkay Fenerbahçe’yi yazdı..

Fenerbahçe, Avrupa’ya çok çabuk veda etti. Zarar büyük. Erken vedanın kafalardaki soru işareti kabarık. Rakip bir Real Madrid, Barcelona, Liverpool, Porto olsa tamam anlarım da Vardar’a eleniyorsunuz. Hiç yakışık almadı. Şimdi döndük ligimize. Bu saatten sonra Messi’yi, Ronaldo’yu alsanız ne yazar. PAF takviyeli çıkın yine oynarsınız.

Çünkü PAF’takiler futbola aç çocuklar. Milyon Avro’ları alıp formaları terlemeyenlerden daha fazla koşup mücadele ederler. Yeter ki güvenelim. Altyapılarımızda ne cevherler var, yabancılar yüzünden her gün yüzlercesi yok oluyor. Yabancı ne veriyor bizlere? (4- 5’i hariç). Canlı örnek Robin van Persie. F.Bahçe’deki 3. yılı. Var mı yok mu belli değil. Aykut Kocaman’ın takımın başına geçtikten sonra Van Persie’yle yürüme kararı aldığını duyduğumda şaşırmıştım. İnanamadım. Belki Aykut Hoca, Hollandalı’yı kazanmak istemişti. Şans verdiğinde oynayacağını, gol ya da goller atacağını düşünmüş olabilirdi. Ama hesap tutmadı. Persie, Pereira ve Advocaat’dan sonra Kocaman’ı da yanılttı. Van Persie’li F.Bahçe son 4 maçını 11 değil 10 kişi ile oynamıştır.

Yeni transferler bir arada
Ligin 3. haftasına girilirken G.Birliği ve F.Bahçe galibiyetle tanışamamış. Dün gece Sarı-Lacivertlilerde yeni transferler ilk kez bir arada sahadaydı. İngiltere’den transfer teklifi alan Josef 11’de değildi, Topal- Ozan oynadı. Aykut Hoca’nın bir B planı yok. Emre Belözoğlu’nun ismi yeniden gündemde. Bugün olmazsa devre arasında yuvasına dönecek. Emre, futbolu F.Bahçe’de bırakmak istiyor. Kale Volkan’ın, Vardar maçında iyi oynayan İsmail kulübede. Hasan mı İsmail mi, tartışmasız İsmail. Zaten Kocaman da 46’da İsmail’i oyuna aldı. Giuliano iyi kumaş, top ayağına yakışıyor. Soldado yüzde 100 hazır değil.

Temponun yüksek geçtiğini söyleyemem. F.Bahçe’de en büyük eksiklik dirpling yapacak birinin olmaması. Sarı- Lacivertlileri öne geçiren gol rakip oyuncu Halil’den geldi. Hakem Ümit Öztürk’ün G.Birliği lehine verdiği penaltı ağır karar. Böyle penaltı olmaz hocam, izle hatanı göreceksin. Aynı Öztürk, Rantie-Hasan Ali mücadelesinde gösterdiği kartlarda yine hatalıydı. Bu hakemlerle lig yürümez. Dirar’ın yerine giren Aatif F.Bahçe 11’inde rahat oynar, girer girmez takımın havasını değiştirdi. Dirar bir Lens olamadı. Çok eleştirdiğim Ozan doğru pozisyonda galibiyet golünü attı. Aferin diyeyim artık. 3 puan milli maç arasında F.Bahçe’ye ilaç oldu.

Hilmi Türkay

Kaynak: Cumhuriyet Gazetesi