Geç gidenini gördük de 1 hafta erken gidenin yeni gördük. Etkinliğe 1 hafta erken giden ünlü müzisyen komik durumuna kendi de güldü

2 gün önce; hayli komik, fıkra gibi bir dalgınlık yaptım; paylaşmak isterim.
Birkaç gün önce; facebookta, Natro firmasının, internet alan isimleri (domain) içerikli, ücretsiz bir etkinlik düzenleyeceğini gördüm ve hemen sınırlı sayıdaki katılım için başvuru yaptım.
Perşembe günü gerçekleşecek etkinlik için başvurum, onaylandı.
Perşembe günü (11 Ocak), etkinliğin gerçekleşeceği; Şişli’deki Koç Üniversitesi Girişimcilik Merkezi’ne zamanında yetişebilmek için yoğun çaba göstermeme (otobüs, Marmaray, metro vb.) rağmen 30 dakika kadar geç ulaşabildim ve hemen girişteki imzā sayfasını imzālamak için elime aldım.
Adımı göremedim; unutulmuş olabilir diyerek elle ilâve ettim.
Usulca, kimseyi rahatsız etmeden etkinlik salonuna girdim.
Geciktiğim bölümü, çabuk kavrarım düşüncesiyle, en öne de oturdum.
Ancak; çok çaba göstermeme karşın, anlatılanların, alan isimleri ile bağlantısını pek kuramadım; bunu da, gecikmiş olmama bağladım.
Yine de, emin olmak için, girişteki görevlinin yanına giderek, eşzamanlı başka bir etkinlik olup olmadığını sordum ve tek etkinliğin bu olduğu yanıtını aldım.
O anda; mail adresimdeki, etkinlik onay mesajına ‘bir kez daha bakayım’ dediğimde ise, etkinlik tarihinin 18 Ocak 2017 olduğunu; yāni, etkinlik için 1 hafta erkenden gelmiş olduğumu fark ettim.
Ardından; görevlilerle gelişen mizāhi diyaloglar, tahmin edilebilir elbette.
Yıllardır; bu gibi etkinliklere elde olmadan ve fakat çoğunlukla geciken biri olarak, şimdi; bu etkinliğe, bir hafta önce gitmiş olmamın ‘mizāhi şokunu’ yaşamaktayım. 🙂😀📢🎶🎹💻📸😎

Alp Özeren