“Düşen uçakta hayatlarını kaybedenler için o yorumları yapanlar aynı güruhtur”

Bir kaç gün önce İran’da düşen uçakta hayatlarını kaybedenler oldu.
Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun. Ailelerine başsağlığı, sabırlar diliyorum.
Hiç tanımasam da gerçekten çok üzüldüm.
Tâbii ki ailelerinin üzüntüsünü tahmin edebiliyorum. Büyük bir acı.
Meslek hayatımda o kadar çok cenaze takip ettim ki, hiç tanımadığım bir çok cenaze de ağladığı mı biliyorum. Meslek gereği orada olsak da sonuçta insanız.

Bir kaç gündür uçak kazasında hayatlarını kaybedenlerin arkasından, kendini bilmez insanlıktan nasibini almamış kendilerini herşeyin üstünde gören densiz duyarsız bir güruh tarafından akıl almaz yorumlar yapılıyor.

Bunları yapanların büyük bir bölümü de din kisvesi altında örümcek kafalılar. Din, ahlak, Müslümanlık sanki onların tekelinde gibi, hayatlarını kaybedenlerin hakkında, “Yok zenginler eğlence yapmışlar, içki içmişler” gibi daha birçok akıl dışı yorumlar yapmaları gerçekten insanlık dan nasibini almamış olmaktan öteye gitmez.

Zenginlik fakirlik ne değiştiriyor da acımasız yorumlar yapıyorsunuz. Zengin de fakir de, içeni de, içmeyen de, iyisi de kötüsü de hayatlarını kaybedince yanlarında bir şey götürmüyor. Hesabını da size değil Allah’a verecek. Ama, sizin insanların arkasından yaptığınız bu acımasız konuşmalar için vereceğiniz hesabınız çok daha ağar olacak.

Ama bunların hepsi aynı kafa maalesef, yurtlar da çocuklara yönelik taciz tecavüze, her türlü sapıklıkları görmezden gelerek ses çıkarmazlar. Çocuklar küçük yaşta evlenir, yatağa girilir de diyenlere tek laf etmezler. Çünkü hepsi aynı kafada olup sapıklıkları desdekleyen güruhdur.
Din adamlığı altında abuk sabuk hatta sapıkça söylemlerde bulunur, nasıl bir ruh hali içinde olduklarını herkes görüyor.

1999 depremi nde de bunlar 7.4 yetmedi mi diye sokaklarda pankart açmıştı.

Şimdi bu kazada hayatlarını kaybedenlerin arkasından da bu düşünceler içinde hepsi maalesef.

Biraz insanlık!!!

Cemal Köyük