Angola Cumhurbaşkanı Türk yatırımcıları çağırdı.. Dünya Turizm Forumu Başkanı Bulut Bağcı ve Türk iş adamlarının da katıldığı Dünya Turizm Forumu otantik ülke Angola’nın başkenti Luanda’da yapıldı

Angola Cumhurbaşkanı Lourençoe

Angola Turizm Form – World Tourism Form

Açılışı Angola Cumhurbaşkanı Başkanı yaptı

Angola Cumhurbaşkanı Lourençoe

Angola Cumhurbaşkanı Lourençoe’dan Türk turizmcilere çağrı

Angola Cumhurbaşkanı Lourençoe’dan Türk turizmcilere çağrı

Angola Cumhurbaşkanı Joao Lourençoe son yıllarda Angola’daki gelişimi anlattı.
Konuşmasında Lourençoe, ülkesinin petrole bağımlılığından kurtulması ve ekonomik faaliyetlerin çeşitlenmesi için gerçekleştirdikleri faaliyetlerden bahsederek, önemli teşvikler sunduklarını ve sunacaklarını söyledi.

Türkiye’de turizm sektöründe yer alan yatırımcılara çağrıda bulunan Lourençoe, yeni çıkardıkları yatırım yasasıyla iş kurmayı kolaylaştırdıklarını söyledi.

Lourenço, ”Türk turizm sektörünü yatırım yapmaları için Angola’ya bekliyoruz.
Yeni çıkardığımız yatırım yasasıyla iş kurmayı kolaylaştırdık.
Her türlü desteğe hazırız.
Yeni yatırım yasası vergisel kolaylıklar öngörüyor, sermayenin ülke dışına çıkarılmasına olanak veriyor.
Asgari yatırım tutarı da istemiyoruz.”
dedi.

Angola – Dünya Turizm Forumu Başkanı Bulut Bağcı

“Türkiye’yi kullanarak tanıtacağız”

“Türkiye’yi bölgede tanıtacağız”

World Tourism Forum Başkanı Bulut Bağcı, sektör profesyonellerini World Tourism Forum kapsamında dördüncü kez bir araya getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, Türkiye ve dünyada böyle bir organizasyon olmadığının altını çizdi.

Forumda geleceğin turizm politikalarını belirlediklerini, turizme dair yol gösteren vizyon raporları ortaya koyduklarını dile getiren Bağcı, Çin’den ABD’ye kadar global turizme ve Türk turizmine dair içerik hazırladıklarını anlattı.

Bağcı, böyle bir etkinliği Angola’da gerçekleştirmenin kendileri için çok önemli olduğunu kaydederek, bir nevi Angola’ya fikir ve hizmet ihracatında bulunduklarını söyledi.

Angola’nın turizmdeki potansiyelinden bahseden Bağcı, burada hayatın okyanusla birleşik olduğunu, milli parklardan, pırlantanın nasıl çıkartıldığına kadar çok sayıda farklı etkinliğin kısa sürede görülebileceğini bildirdi.

Bağcı, Angola turizminin gelişmesi için bu etkinliği düzenlediklerini belirterek, Angolalı yetkililerin de turizmde Türkiye’yi rol model aldığını, Türkiye modelini uygulamayı istediklerini vurguladı.

Toplantı sayesinde Angola’da Türkiye’yi tanıttıklarına dikkati çeken Bağcı, “World Tourism Forum, Türkiye’nin bölgedeki tanıtımına da önemli katkı sağlayacak. 2018’de Türkiye’ye gelen 1,4 milyon Afrikalı turist sayısını 2 katına çıkarmayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

“Turizmin Davos’u” olarak 2015 yılından beri Türkiye’de düzenlenen Dünya Turizm Forumu, dünya turizminin önemli temsilcileri ve çok sayıda Türk iş insanının katılımıyla Angola’nın başkenti Luanda’da gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı, bakan ve yatırımcı düzeyinde önemli konuşmacıların yer aldığı etkinlikte, Angola ve dünya turizmine ilişkin gelişmeler ele alınırken, yakın, orta ve uzun vadeli neler yapılabileceği değerlendirildi.

Turizmin sadece hizmet alanında değil yatırım, ülke politikaları ve yeni eğilimler gibi farklı konular etrafında ele alındığı forumda, ülkeler arası iş birliklerinin geliştirilmesi hedefleniyor.

Bu yıl gerçekleştirilen forumda, Angola’nın yerel kültürel değerleri de tanıtıldı. Forumun gerçekleştirildiği kültür merkezinde kurulan stantlarda, Angola’nın sahip olduğu tarihi ve doğal güzelliklerin yanı sıra kültürel değerleri de katılımcılara anlatıldı.
Angola farklı yerel kıyafetlerini giyen gruplar, ülkenin yerel danslarını forum kapsamında sergiledi.

 

 

Angola Dünya Turizm Forumu Turizm bakanı

“Turizmin Davos’u” 2015 Yeni Üye Olduğu Düzenlenmiş  Dünya Turizm Forumu , dünya turizminin önemli temsilcileri ve çok sayıda Türk iş insanının katılımıyla Angola’nın başkenti Luanda’da gerçekleştirildi.

Fransa’nın eski Cumhurbaşkanı François Hollande, Angola Cumhurbaşkanı Joao Lourençoe, Angola Turizm Oteli Angela Bragança, konuk bakanlar ve Dünya Turizm Forumu (Dünya Turizm Forumu) Başkanı Bulut Bağcı’nın katıldığı forumda, Türkiye’nin turizmdeki başarısı örnek gösterildi.  

Forumda konuşan Fransa’nın eski Cumhurbaşkanı  François Hollande , petrol üretimi ve ihracatında Afrika’nın ikinci büyük ülkesinde bulunan Angola’nın turizmde Türkiye’yi örnek alması gerektiğini söyledi.

Okyanusa kıyısı bulunan ve kilometrelerce bulunan sahil şeridine sahip olan Angola ile ilgili bilgiler paylaşan Hollande, doğal alanlarının turizm için bir fırsat olduğunu anlattı. 

Hollande, “Türkiye çok başarılı bir alanda yürüttü yürüttü.” dedi ..

Angola Turizmciler
Angola Türk kadın turizmci sorusunu yöneltirken
Angola Dünya Turizm Forumu
Angola Dünya Turizm Forumu Bülent Akarcalı

 

Angola World Tourism Form Video

Angola Devlet Başkanlığı Sarayı

Halk Dansları videoları

Angola yerel halk dansı 1

Angola sokakları

Angola yerel halk dansı 3

Angola yerel halk dansı 4

Angola Türk kadın turizmci sorusunu yöneltirken

Angola ile ilgili linkler..
Beşiktaşlı Türk gazetecilerin Okyanus kıyısı keyfi:

Angola, Atlantik Sahili’nde Beşiktaşlılar, “İyi günler Beşiktaşlı her nerede yaşıyor ve yaşatılıyorsan..” dediler.. World Tourism Forum’u için Angola’ya geldiler

 

Etiyopya havalimanı Türk gazeteciler 3
Etiyopya havalimanı Türk gazeteciler 2
Angola Türk Gazeteciler
Angola Türk Gazeteciler

 

Angola Türk Gazeteciler
Angolalı kadın başının üstünde kat kat yumurta taşıyor
Angolalı kızlar sarışın sever
Angolalı çalışan kadın – anne 2
Angolalı çalışan kadın – anne 3