1. İstanbul Yağmur Suları Olimpik Yüzme Yarışları..

İstanbul’da vatandaş işyerine yüzerek böyle gitti

İstanbul’da gece aralıklarla devam eden ve sabah saatlerinde şiddetini arttıran gök gürültülü sağanak yağış çarpık kentleşme ve betonlaşma etkisi ile İstanbul’u felç etti. Vatandaşlar sosyal medyadan İstanbul’un dört bir yanından çekilmiş görüntüleri paylaştı.

ÇAREYİ YÜZMEKTE BULDU

Üsküdar’da sağanak yağış sonrası oluşan sel baskınında bir vatandaş sel sularının içinde yüzdü. Bu durumu ti’ye alan sosyal medya kullanıcıları, “Adam yüzerek işe gidiyor, lükse bakar mısınız?” yorumunu yaptı.

Şiddetli yağmur İstanbul’u teslim aldı: AKOM ve Valilik uyardı

İstanbul’da gece yarısı başlayan yağmur sabah saatlerinde şiddetlendi. Sabah 8.30’da havadaki siyah bulutlar nedeniyle gün aydınlanmadı. Şiddetli yağış nedeniyle bir çok yeri su bastı, yollarda mahsur kalan araçlar oldu. Çeşitli metro istasyonlarını da su bastı. Yoğun yağış İstanbul’da trafiği kilitledi, toplu ulaşımı da olumsuz etkiledi. Avrasya Tüneli Anadolu-Avrupa yönü bir süre kapandı. AKOM sel ve su baskınlarına karşı İstanbulluları uyardı. İstanbul Valiliği de zorunlu olmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkılmaması uyarısında bulundu.
Patreon üzerinden desteğinizi bekliyoruz.