Kevin Spacey’le röp yapmıştım. Sıra bekleyen kadın yazarlar “Sana da sarktı mı?” dediler. “Nasıl yani” demiştim

Londra’da Kevin Spacey’le röp yapmıştım. Kapıda bekleyen kadın yazarlar “Sana da sarktı mı?” demişlerdi. “Nasıl yani” demiştim..

KEVİN SPACEY…. ve bir anı

Dünya magazin basınında “Kevin Spacey eşcinsel olduğunu açıkladı” diye bir haber görünce, yıllar öncesine gittim bir anda..

Londra muhabirliği yıllarımda 2001 senesinde, Spacey’nin başrol oyuncusu olduğu K-PAX filminin galasından bir gün önce kendisiyle NTV – CNBC-e televizyonları adına Londra’da yaptığım özel mülakattan çıkmıştım..

Benden sonra mülakat için sıra bekleyen bir Finlandiyalı ve bir Danimarkalı kadın sinema yazarı geldiler yanıma. “Nasıl geçti?..” diye sordular ve halet-i ruhiyesini öğrenmek istediler Spacey’nin.

Ben de anlattım “Çok eğlenceli geçti. Keyfi yerindeydi” dedim..

Hiç ummadığım biçimde “Sana da sarktı mı?..” diye sordular. “Nası yani?..” dedim. Erkek gazetecilere “sarkarmış” diye dedikodulardan söz ettiler. Bereket, öyle bir şey (Hollywood’un pek çok kadın yıldızı ile de röportaj yapmışlığım var. Onlardan da görmedim böyle bir şey – orası da ayrı 🙂 olmamıştı. Ama ilginç geldi bana..

Tabii, haber yapmadım. Sadece bir dedikodu üzerinden, böyle bir şeyi yazmaya tevessül etmedim.. Ama sonradan yaygın bir söylenti olduğunu duydum.. Pek kimselere de anlatmadım. Cinsel konumu, benim için önemli değildi tabii ki. Sinema sanatçısı, oyuncu olarak kimliğini önemserdim.

İyi bir aktördür benim için de. Sadece K-PAX’te değil, diğer tüm filmlerinde de.

Bu son “Eşcinselliğini açıkladı” haberi beni hiç şaşırtmadı ve hiç de önemsemedim haliyle. Bana ne yani?

Zafer Arapkirli

Patreon üzerinden desteğinizi bekliyoruz.