Bülent Ecevit ile yıllar önceki fotoğrafını paylaşan Olay Tan ana muhalefet partisine akıl verdi

YENİ TÜRKİYE’DE DEMOKRASİ VE ÖZGÜRLÜK
NUTUKLAR İLE OY ALINMAZ… 
OLAY TAN YAZIYOR..Demokrasi, özgürlük,hukuk maalesef fazla itibar görmüyor. Öyle olsaydı seçim sistemi değiştirilir, seçim barajı yüzde 5 veya 3 indirilirdi. Her siyasi görüşün meclise yansıması istenirdi. Bugün büyük bir senaryo var. Sahneye konan oyununu adı ”400 milletvekili istiyorum”. Sonra bu elde edilince istendiği gibi anayasa değiştirilecek ve tek adam yönetimi getirilecek.
Ana muhalefet mi kendi derdinde. Hepsi milletvekili nasıl olabilirim diye parti içi mücadeleyle meşguller.
Vatandaş yıllardan beri uygulanan ekonomik modelle yoksullaştırıldı. Toplumun büyük bölümü fakir ve yardıma muhtaç hale getirildi.. Bu nedenle halkın karnını demokrasi ve özgürlük doyurmuyor. Halkın büyük bölümünün demokrasi ve özgürlük talebi yok. Halk sadakaya muhtaç hale geldi. İktidar buna alıştırdı.
AKP en çok oyu bu yolla alıyor.
Muhalefet sürekli demokrasi ve özgürlük nutukları atarak oy istedi. Ama başarılı olamadı. Onun için muhalefet seçimlerde bu söylemlerinden vazgeçip ekonomide yapacaklarını iyi anlatmalıdır.
Vatandaşa ekonomik açıdan neler sağlayacaktır söylemelidir. Ekonomik gerçekleri ortaya koymalıdır. Halkın iyi anlayabileceği bir dille anlatmalıdır.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve kurmayları bunun farkında olmalı ve seçimlerde kampanyalarını ekonomi politikaları üzerinden sürdürmelidir.. Bunu iyi anlatamazlarsa oyları yine AKP toplar. Çünkü onlar din ve sadaka politikası üzerinden oy toplamayı iyi biliyor.
Bakalım muhalefet bu sefer nasıl bir yol izleyecek. Demokrasi ve özgürlük diyenler mi yoksa önce mide diyenler mi sandıktan çıkacak göreceğiz.

Olay Tan