Vodofone’nun CEO’su Beşiktaş muhabirlerine “Sizlerin hastasıyım ” dedi

Fotoğrafta:

Beşiktaş’ın büyük sponsoru Vodofone’nun CEO’su Colman Deegan, Beşiktaş’ı yakından takip eden gazetecilerin yanına gelip açıklamalarda bulundu, hatıra fotoğrafı çektirdi..

Colman Deegan, “Futbolu seviyoruz. Sizleri seviyoruz. Türkiye’de 20 milyarlık yatırım yaptık. Beşiktaş’tan da çok memnunuz.” dedi

Beşiktaş Kulübü, Vodafone ile forma ana sponsorluğunu 2 yıl daha uzattı.
Vodafone Arena’da gerçekleştirilen ve Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, siyah-beyazlı futbolcular Cenk Tosun, Oğuzhan Özyakup, Ryan Babel, Atiba Hutchinson ile Vodafone Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Colman Deegan’ın katıldığı toplantıda yeni anlaşmanın tanıtımı yapıldı.
Toplantıda konuşan Fikret Orman, Vodafone’nun Beşiktaş’ın en büyük destekçisi olduğunu vurgulayarak, “4 yıl önce yaptığımız Türk sporunun en büyük sponsorluk anlaşmasının ana amacı gönüllere imzaları atmaktı. Şimdi bu anlaşmanın devamını sağlıyoruz.” dedi.
Vodafone ile yaptıkları iş birliğinin 150 milyon doları geçtiğini anlatan Fikret Orman, şunları söyledi:
“Vodafone ile yaptığımız maddi ve manevi iş birliğimizle daha güçlendik. Güzel işlere imza attık. Vodafone Arena artık tüm Beşiktaşlıların yeri haline geldi. Genel merkez Vodafone Arena’ya taşındı. Sadece maç oynadığımız yer değil, evimiz haline geldi. Anlaşma 2017-2018 ve 2018-2019 sezonlarını içermektedir.”
Anlaşmaya bir bedel olarak bakmadıklarını anlatan Orman, “Her zaman iş birliği olarak baktık. İki taraf da çok kazançlı çıktı. İyi bir birlikteliğin eseri oldu. Vodafone’nun göğsümüzde olduğu formayla daha başarılı sonuçlara inancımız tamdır. Dolar bazında hiçbir kayba uğramadan anlaşmayı devam ettirme duyarlılığından dolayı Vodafone grubuna da teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
Vodafone’nun kendilerinden önce İngiltere’nin Manchester United Kulübüne sponsor olduğunu vurgulayan Orman, “Dünya çapında bu büyüklükte bir de Beşiktaş var. Ucuz şeylere tenezzül eden bir kurum değil. İlişkilerimize uzun dönemli bakıyoruz.” diye kouştu.
Futbolcuların maçlarda giydiği çoraplara reklam alınıp alınmayacağı sorusunu yanıtlayan yanıtlayan Orman, “Tozluklar için sponsorluk görüşmelerine başlamıştık. Ancak Barcelona bunu bizden kaptı, sponsorumuzu da kaptı.” şeklinde yanıtladı.

– Deegan: “Uzun vadeli yatırımcı olarak bulunuyoruz”

Vodafone Türkiye Üst Yöneticisi Colman Deegan ise Beşiktaş ile sponsorluklarını iki yıl daha uzatmaktan memnuniyet duyduklarını dile getirdi.
Grup olarak Türkiye’de 10 yıldır yatırım yaptıklarını kaydeden Deegan, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Vodafone olarak bu Türkiye pazarına olan bağlılığımızın göstergesidir. 10 yıldır Türkiye’de faaliyetteyiz ve 20 milyar lira yatırım yaptık. Uzun vadeli yatırımcı olarak bulunuyoruz. İlişkimizin yenilenmesi çok büyük bir işbirliğine işaret ediyor, çok gururluyuz. Türkiye çok iyi, muhteşem pazar. Türkiye iletişim açısından genç bir nüfusa sahip. İyi fırsat olduğunu düşünüyoruz. Beşiktaş gibi çok büyük bir kulüple ilişkilerimizi yenilemenin çok büyük fırsat yaratacağını düşünüyoruz.”
Açıklamaların ardından Fikret Orman, üstünde isminin yazılı olduğu ve futbolcuların imzaladığı Beşiktaş formasını Deegan’a hediye etti.

– Forma sponsorluğu 25 milyon dolara ulaştı

Siyah-beyazlı kulüp, Vodafone ile 2014-2015 sezonunda başlayan forma göğüs reklamı (ana sponsorluk) anlaşmasını sözleşmede yer alan uzatma opsiyonu kullanılarak 2017-2018 ve 2018-2019 sezonları için toplam 10 milyon dolar ve KDV tutarı karşılığında 2 sezon daha uzatmış oldu.
Beşiktaş’ın grupla yaptığı forma göğüs sponsorluğunun toplam değeri 5 yıl için 25 milyon dolara ulaştı.

– DERBİ MAÇ
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, siyah-beyazlı takımın Ziraat Türkiye Kupası son 16 turunda Fenerbahçe ile yaptığı maçta yaşanan olaylar nedeniyle kamuoyundan özür diledi.
Orman, Vodafone Arena’daki sponsorluk anlaşması toplantısında, derbi maçla ilgili bir açıklamada bulunarak, “Çok üzgünüm. Üzüntüm maçın skoruyla alakalı değil. Bugünkü fotoğraflara, konuşulanlara baktığımda futbol konuşulmuyor, güzel tarafları konuşulmuyor. Kötü tarafları ortaya çıktı. Tartışmalar da öyle…” dedi.
Teknik direktör Şenol Güneş ile de konuyu konuştuğunu vurgulayan Orman, “Bu fotoğrafların içinde Beşiktaş’ın olmasından büyük üzüntü duyuyoruz. Biz farklı kulübüz, centilmen kulübüz. Dev şirketlerle büyük sponsorluklar yapıyoruz, mutlu haberlerin içindeyiz. Dünyanın en güzel stadı burası. Rakip taraftarlar gelmiş, Beşiktaş taraftarı orada. Çok kaliteli oyuncular var. Pırıl pırıl oyuncularımız, onların böyle şeylerle anılması hiç istediğimiz şeyler değil. Ne provakasyon olursa olsun bizim bu fotoğrafların içinde olmamamız lazımdı. Birilerinin yanlış yapması, Beşiktaşlı oyuncuların ve kulübü yönetenlerin de yanlış yapması için sebep değildir. Biz pozitif, güzel şeyler vermeyi görev edinmiş bir kulübüz.”

– “Kamuoyundan özür diliyorum”

Beşiktaş açısından büyük üzüntü duyduğunu tekrarlayan Fikret Orman, “Yaptığımız hata varsa tüm spor kamuoyundan özür diliyorum. Futbolun güzellik ve mutluluk veren bir şey olması için uğraşmamız gerektiğini düşünüyorum. Özellikle seçilmiş, pırlanta gibi çocukların; bu kadar işine aşık, Türkiye’nin simgesi olmuş bir hocanın; işine önem veren yönetimin bu fotoğrafların içinde olmasından üzüntülüyüm. Bizim açımızdan pazar günü bitti. Bende de hata var, polemiğe girmemem lazımdı.” ifadelerin kullandı.
Karşılaşmada görev yapan emniyet görevlilerine de teşekkür eden Orman, “Fenerbahçe’ye da başarılar diliyorum, turu geçtiler. Bizim ana uğraştığımız konu lig ve UEFA. Oyuncu kardeşlerim yanımdayken, onlardan ikisini almalarını rica ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Fotoğraf: Gürler Akgün, Barbaros Buruce, Fatih Doğan, İsmail Er, Vodofone Ced’su Colman Deegan, Kartal Yiğit, Orhan Can