GS derbisinde ne olacak? Lens Beşiktaş’taki son durumu açıkladı

Lens Basın önünde Nevzat Demir tesisleri

Takım olarak son birkaç haftadır gerçekten çok iyi bir performans gösteriyoruz kaybettiğimiz Başakşehir maçı da bu iyi performanslara dahil topa daha çok sahip oluyoruz yakaladığımız pozisyon sayısı gözle görülür bir şekilde arttı, burada sadece bireysel anlamda değil takım olarak da çok doğru işler yapıyoruz.
Özellikle topa sahip olma ve daha çok fırsat yakalama konusunda gözle görülür gelişim kaydettik. Ben de daha çok pozisyona girersem gol atarsam bu da beni mutlu edecektir, kişisel performansımın da iyi olduğunu düşünüyorum. Şimdi yapmamız gereken bunu devam ettirmek..

Sağ bekte oynaması

Doğrusunu söylemek gerekirse en sevdiğim pozisyon bu değil ama burada hocanın kararı.  Önemli hocam bana nerede görev verirse takımın nerede bana ihtiyacı olursa orada görev alıyorum.
Bu ihtiyacı karşılamaya çalışıyorum, elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Zaten şu anda oynadığımız sistemde beklerin hücuma çıkma fırsatı şansı çok yüksek, ben de hem savunmada hem hücumda doğru işleri yapmaya çalışıyorum. Son maç da bence bunun en güzel örneği oldu..

Aslında Sergen hocayla kurduğum ilişki diğer hocalarla kurduğum ilişkiden farklı değil.  Takım daha iyiye doğru gittikçe, yukarıya doğru gittikçe benim performansım da artıyor. Taraftarlara hak veriyorum, beni eleştirdikleri dönemde haklılardı. Belki yeri gelir tekrar eleştirebilirler, bu da olabilir ama şu anda mutluyum, oynadığım oyundan keyif alıyorum. Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum, tabii bunu gollere asist olacak şekilde yansıtırsam çok daha mutlu olurum..

Burada özel bir neden yok, her oyuncu için söyleyebilirsiniz bazen, oyuncular bazı dönemlerde daha farklı performans ortaya koyabilirler. Bu oynadığınız oyunun şekliylede iligili olabilir.
Daha önceki takımlarda farklı oyun şekillerinde oynadım ama artık 3 sezon öncesine dönüp geriye doğru bakmıyorum herkes benden yüksek performans bekliyor bunu anlayabiliyorum daha çok pozisyon yaratmamı daha çok gol atmamı bekliyor ben de elimden geleni yapıyorum umarım bunu daha yüksek katkıyla ortaya koyabilirim

Derbi maçı

Bu maça hazırlanmak için önümüzde bir haftalık süre var tabii ki çok büyük bir maç bu tip maçları diğer maçlarla kıyaslayamazsınız takım olarak şu anda bizde her oyuncu hazır durumda bu maçı oynama anlamında büyük maçları oynamayı hepimiz seviyoruz ben türkiye kariyerimde henüz galatasaray deplasmanında kazanmadım ben de artık bu ilki yaşamak istiyorum

Şu anda şampiyonluk yarışında her şey mümkün Başakşehir önde gözüküyor iki hafta önce sivasın trabzonsporu önde olduğunu söyleyebilirdiniz bizim yapmamız gereken maçlarımızı kazanmak ve maç maç ilerlemek iki maç kazanırsak 3 maç kazanırsak kesinlikle zirveye çıkarız diyemeyiz her şey gs ile oynarken trabzon başakşehir maçı var bir iki hafta içinde farklı durumlar ortaya çıkabilir

Beşiktaş’taki geleceği

Her oyuncu bazen bu tip şeyleri düşünebilir ben Beşiktaş oyuncusu olduğum müddetçe her zaman beşiktaşa nasıl katkı yapabilirim buna odaklanırım başka takımlarla ilgili şeyler düşünmem devam eden sözleşmem var Beşiktaş’ın oyuncusuyum tüm odaklanmam da bu şekilde..

Lens Basın önünde Nevzat Demir tesisleri
Lens Basın önünde Nevzat Demir tesisleri