çArşı olmayınca olmuyor… Eray Emin Aydemir yazdı

Eray Emin Aydemir ve Orhan Can İnönü yani Vodafone hatırası..

çArşı olmayınca olmuyor
Beşiktaş – Galatasaray maçı nefesleri kesti. Oyunun taktik ve teknik analizi, oyuncu değişiklikleri başka ortamlarda konuşulacaktır. Biz sevgili ağabeyim Orhan Kaptan’ın sitesinde olaya tribünden bakalım.
Siyah-Beyazlı camia ezeli rakiplerinden biraz farklı. Açık konuşmak gerekirse Fenerbahçe ve Galatasaray’ın seyircisi, Beşiktaş’ın ise taraftarları var. Bu taraftar yapısı oyunu sadece tribünde değil saha dışında da oynamayı seviyor. Özellikle büyük maçlarda ise yeri göğü inleten bir yapıları var. Ancak gördüğüm kadarıyla efsanevi Beşiktaş tribünü mazide kalmış.
Artık İnönü Stadı yok. Yeni stat Vodafone Arena. Beşiktaş da tıpkı rakipleri gibi küresel futbola evriliyor. Evrilmek de zorunda. Ancak bu evrimleşme süreci daha yumuşak bir geçişle yaşanabilirdi. Beşiktaş kapalısının en azından kale arkasında olması yani Vodafone Arena’da, oyunun içinde olması gerekiyor.
Başka bir ifadeyle Alen Markaryan ve çArşı’nın var gücüyle Vodafone Arena’da yer alması Siyah-Beyazlı tribünlere hayat verecektir.
Kendimi bildim bileli maç seyrederim. İlk defa Beşiktaş taraftarının deplasman tribününe ipleri bıraktığını gördüm. Umarım Beşiktaş yönetimi ve tribün emekçileri bir doğruda buluşur.