Yıl 1983.. Soldan sağa, Okay Gönensin, Necdet Doğan, Hasan Cemal, Emine Uşaklıgil, Sadun Sönmez

Yıl 1983.. Mayıs ayı sonlar.. Yeni Asır matbaası…

Soldan sağa, Yazı İşleri Müdürü Okay Gönensin, Yazı İşlerinden Necdet Doğan, Genel Yayın Yönetmeni Hasan Cemal, Müessese Müdürü Emine Uşaklıgil, Teknik Müdür Sadun Sönmez..

Yarım ofset baskının heyecanı…

 

 

 

Gazeteci Okay Gönensin hayatını kaybetti..

Gazeteci Okay Gönensin’in bu sabaha karşı hayatını kaybetti. 67 yaşındaki Gönensin, son olarak Vatan Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapıyordu.

Uzun yıllar Cumhuriyet Gazetesi’nde çalışan Okay Gönensin sabah 04.30 sıralarında hayatını kaybetti.

Okay Gönensin’in hayatını kaybettiğini gazeteci Hasan Cemal, Twitter’dan ”Sevgili Okay Gönensin’i bu sabaha karşı kaybettik, içim yanıyor. Gazeteci milletinin başı sağolsun” sözleriyle duyurdu.

Gönensin, son olarak Vatan Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapıyordu.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Yönetim Kurulu’ndan yapılan açıklamada, “Değerli Üyemiz Okay Gönensin’i kaybettik. Ailesine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz. Cenaze töreniyle ilgili bilgiler daha sonra paylaşılacaktır.” ifadeleri kullanıldı.

OKAY GÖNENSİN KİMDİR?

Okay Gönensin, 1950 yılında Sarıkamış’ta doğdu. En son Vatan Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapan Okay Gönensin, Saint Joseph Fransız Lisesi’nden 1967 ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden de 1972 yılında mezun oldu. Gazeteciliğe 1975 yılında Cumhuriyet’te başladı. Cumhuriyet, Sabah, Yeni Yüzyıl, Star ve Yeni Binyıl gazetesinde yazı işleri müdürü, yayın koordinatörlüğü, genel yayın yönetmenliği, köşe yazarlığı ve başyazarlığı olarak çalıştı. 2002 yılında Sabah Gazetesi’nden ayrılarak Vatan Gazetesi’ni kurmuş olan “Bağımsız Gazeteciler Grubu” arasında yer almıştı…