“Bu maç için bir ay çorap sattı..”

Amigo Birol Milli amigo

BU MAÇ İÇİN BİR AY ÇORAP SATTI.
Milli Amigo Birol’u (Ertan) 30 yıldır tanırım.
Bütün dünyası ulusal maçlar, milli forma ve Türk Bayrağı’dır.
Kendi deyimiyle 48 yıl, 47 devlette Milli Takımları ve Avrupa kupalarındaki Türk kulüplerinin yanında olan Birol, bugün de 1 Haziran Cuma günü yapılacak Türkiye – Tunus Milli Maçı için Cenevre’ye gitti.
Yurt dışına gittiği maçlar önce mutlaka Atatürk Havalimanı’nda yanıma gelir ve hatır sorar.
Bu maç için de oldukça yüklü masraf yapmış.
Yol parası bin lira, Cenevre’de üç gece kalacağı otel için de 2800 TL harcamış. Harçlık olarak da bin lira harcasa toplamda bu maçın masrafı 5 bin lirayı buluyor.
Cenevre’de 30 yıl önce bir muz paketleme fabrikasında işçi olduğunu fakat milli forma yüzünden işi bıraktığını söyleyen Birol, “Bu maç için uzun süredir para biriktiriyorum. Mısır Çarşısı köşesinde ayakta çorap sattım. Bir aydır sattığım çorapların geliri ve geçen ayki emekli maaşım bunu karşılıyor. Orada eski arkadaşlarım var. Eski dostlar beni bırakmaz. Allah’tan dönüşte bu ayın emekli maaşı ve hükümetin vereceği bin lira ikramiye var” dedi.
En çok üzüldüğü konunun İstanbul’da dolaşırken kendisinin Mustafa Denizli’ye kafa atan rahmetli amigo Orhan’la karıştırıldığını söyleyen Milli Amigo Birol, “Ayrıca isim benzerliğim olan bir kulüp reklamcısı olan amigo ile de karıştırıyorlar. Ben kulüp ve parti tanımam. Benim tek aşkım bayrağım ve milli formamdır” dedi.
Ne diyelim, biz de Sevgili Birol’a yolun açık olsun dedik.

Faik Kaptan

Amigo Birol Milli amigo