Bab-ı Ali uzun zamandır böyle kalabalık gazeteci cenazesi görmedi. Demek ki dürüst ve gerçek gazeteci olunca oluyormuş. Nur içinde yat Ulvi Yanardağ baba

Ulvi Yanardağ Sultanahmet Cami cenaze namazı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Balotaj Kurulu önceki üyelerinden, 2012 Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü ve Sürekli Basın Kartı sahibi Ulvi Yanardağ için ilk tören TGC binasında düzenlendi.
Ulvi Yanardağ’ın ailesi ve çok sayıda gazetecinin katılımıyla yapılan törende Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto konuşma yaptı..

“TÜRK BASINI TARAFSIZ, CESUR BİR GAZETECİSİNİ KAYBETTİ”

Ulvi Yanardağ’ın oğlu Mehmet Yanardağ ise babası ile ilgili duygularını şöyle dile getirdi:
“Türk Basını korkusuz, tarafsız, cesur, duayen bir gazetecisini kaybetti. Ben babamı kaybettim. Ulvi Yanardağ yalnız değil çok fazla Ulvi Yanardağ var, hepinize saygılarımı sunuyorum. ”

ARKADAŞLARI NELER SÖYLEDİ?
Fatma Karaali İlem: Ne söyleyeceğimi bilemiyorum, öldüğünü öğrendiğimden beri ağlıyorum çok yakın arkadaşımdı. Mekanı cennet olsun”

Faik Kaptan:  Gerçekten bu kadar yürekli, gözü pek haber denildiği zaman hiçbir şey tanımayan bir gazeteci zor tanıdım. O Ulvi Yanardağ’dı. Onunla birlikte çok işe gittik. Onunla gittiğiniz işte hiçbir şeyden çekinmezdiniz, o herkese ve habere sahip çıkardı.”

SULTANAHMET CAMİİ’NDE CENAZE NAMAZI KILINDI

Yanardağ’ın naaşı daha sonra cenaze namazı için Sultanahmet Camii’ne götürüldü. Burada taziyeleri Ulvi Yanardağ’ın eşi Pelin Yanardağ ve oğlu  Yanardağ’ın oğlu Mehmet Yanardağ kabul etti.

 

Ulvi Yanardağ cami Beşiktaş atkısı

 

Ulvi Yanardağ Sultanahmet Cami cenaze namazı