Şenol Güneş’in gizli kodları: “Beni kazanabilirlerdi. Bu haberleri içeriden size veriyorlar ki yazıyorsunuz” dedi, ‘Pepe ve Negredo’ dedi, “Gitmek istemiyordum” dedi. “Kırgın mısınız” sorusuna “Mücadeleye devam” dedi.. Dedi de dedi ve topu yönetimin kucağına attı. Bakalım bu hamur daha ne kadar su kaldıracak

Şenol Güneş Basın toplantısı - Milli Takım'a gidiş

Milli Takım’a giden Şenol Güneş basın toplantısında satır arasında onlarca mesaj verdi.
“Beni kazanabilirlerdi” dedi,
“Bu haberleri size içeriden birileri veriyor ki siz yazıyorsunuz” dedi,
Pepe ve Negredo örneğini yeniden verdi, “Gitmek istemiyordum” dedi.
“Benim ayrılma kararı verme sürecime iyi bakmak lazım” dedi…

Beşiktaş Teknik Direktörü Güneş, Beşiktaş Başkanı Fikret Ormanı ayrı tuttu. Başkan’ın açıklamasındaki “Hocamızla devam etmek istiyoruz” cümlesini özellikle bir iki defa tekrar etti.
Yani yönetimi ikiye ayırdı ve sonunda “Evet beni istemeyenler var” diyerek baklayı ağzından çıkarttı.
Cumhurbaşkanı beni aradı dedi…

“İyi giden bir kulüp birdenbire inişe geçerse arkasında mutlaka parasal sıkıntılar vardır” dedi…
“Dün Pepe’yi izlediniz mi” dedi.. “Porto’da harika oynadı.. Neden gitti?” dedi.. İşin özünü “Parasını alamadığına” bağladı. “Pepe, Ouaresma, Adriano çok iyi oyuncular” diyerek gitmek isteme nedenlerini satır arasında belli etti..

“Ben geldiğimden beri diyorum ki, önce futbolcuların parasını ödeyin” diyorum dedi..

“Ayrılmak isteği benim önceliğim değildi. 2 yıl uzatma yapmazdım o zaman.” dedi..

“Başka konular da var. Bunları söylemeyeceğim. Öyle bir yaralanma yaşıyorsun ki 10 milyonla alamazsın” dedi..

 “Beşiktaş’tan 2 milyon euro alacağınız var mı” sorusuna cevap:

Beşiktaş’ın muhasebesine gittiğiniz zaman hepsi görünür. Hiçbir şey söylemem doğru değil. Başka konular da var. Bunları söylemeyeceğim. Öyle bir yaralanma yaşıyorsun ki 10 milyonla alamazsın. Futbolcuların ödemeleri günü gününe yapılmazsa başarı beklemeyin.

“Beni bu haftaki maç öncesi tehdit edenlere söylüyorum. Mayıs’a kadar belki olmayabilirim ama ben ölümü göze alırım ama ben namusumla gömülürüm.” dedi..

“Fikret Orman’la konuştum. Hocayla devam edeceğiz diyor. Ben de aynı düşüncedeyim. Guti gelsin deniliyor. Beraber çalışıyoruz zaten. Benim burada bırakmam asıl zarar verir kulübe. Taraftar bunu kabul etmez deniliyor. Neyi kabul etmez? Bunun kararını ben vermiyorum ki zaten.” dedi..

“Burası bana 3 yıl daha devam kararı dedi, teklif gelmedi. Her gün aynı kişiyle beraberiz.” dedi

Dedi de dedi ve topu yönetimin kucağına attı. 

 

Şenol Güneşin 2 saat açıklamaları ise şöyle:

“YÖNETİMDE BENİ İSTEMEYENLER VAR”

“Beşiktaş’tan teklif gelmiş olsaydı kalabilirdim. Ama yönetimde istemeyenler vardı ve ayrıca kongre var. Başkan da zaten bunu söyledi; “Hocayı istemeyen varsa istifa etsin” dedi. Ben Beşiktaş’a geldiğimde de istemeyenler vardı. daha sonra bu isimler beni sahiplenmiş de olabilir. Bu bakışlar değişkendir.”

“BURAYA AYRILMAK İÇİN GELMEDİM”

“Ayrılmak isteğim benim önceliğim olan bir durum değildir. Buraya ayrılmak için gelmedim ama bazen ayrılık istenmese de olabiliyor. Hayat hesapla değil, nasiple yaşanıyor. Zaman zaman fikir ayrılığımız olsa da başkanımız benim için çok değerlidir. 3 yıldır gitmemiz için takım içinde öyle büyük şeyler olduğunu söylediler ki.. Şimdi gidince de şaşırıyorlar. Milli Takım ve kulüp takımı olarak iki taraflı çalışmayı doğru bulmam demiştim, bir gün sonra da başkan beni aradı. Dedim ne yapayım? Nezaketen de olsa gitmen gerekir denildi. O gün de mukavalem henüz devreye sokulmamıştı. O hesaplarda olan birisi olsam o gün gidebilirdim.”

“BENİM YAŞIMDAN RAHATSIZ OLANLAR VAR, ONLAR DA İNŞALLAH BENİM YAŞIMI GÖRÜR”

“Regaip Kandilinizi kutluyorum, hayırlara vesile olsun. Bağışlanmanın daha önde olduğu bir kandil. Güzel bir hava var. Cemre toprağa düştü ve havalar ısınıyor. İşimizin gereği de sıcak ve soğuk günler tabii ki geçireceğiz. Eleştiriler tabii ki olacak. Benimle ilgili olarak kanaatleri olan ama burada olmayan arkadaşlarınız da var. Yaşayan bir çınar ağacıyız. Benim yaşımdan rahatsız olanlar var, onlar da inşallah benim yaşımı görür. Allah hepinize sağlık versin. Mayısı görmek istemeyenler var, inşallah onlar çok mayıs görürler.”

“BEŞİKTAŞ’A OLAN SEVGİM YÜREĞİMDE AYNI SICAKLIĞIYLA KALACAK”

“Beşiktaş büyük bir camia ve markadır. Başarılarıyla son yılların en büyük kulübüdür. Büyük bir taraftarı var ve beni çok sevdiler, ben de onları çok seviyorum. Beşiktaş’a olan sevgim yüreğimde aynı sıcaklığıyla kalacak, tıpkı kendi şehrim Trabzon’un da olduğu gibi. Taraftarlara, yönetime ve sizlere açık oldum hep. Gizli hesaplar içinde olmadım. Sorunlarımızdan şikayetçi olmak yerine onları çözmeye çalıştım. Başardığımız her işi birlikte yaptık. Bugün mazeretlerin arkasına sığınarak başarısızlığı örtmem. Başarısızlığı kimseyle paylaşmam ama başarıyı herkesle paylaşırım.”

“KAVGA DEĞİL AMA GÖRÜŞ AYRILIĞI OLABİLİR”

“Bir hayal kırıklığı yaşamıyorum. Değişim sürecini sancılı yaşayacağımız bir gerçek. Benim başkanla ne gibi bir kavgam olur. güç onda, isterse görevime son verir. Kavga değil ama görüş ayrılığı olabilir. Beşiktaş’ın kadrosuyla, ekonomisiyle çelişkiler yaşadığı doğrudur. Bu çelişkileri düzeltmezsek daha büyük felaketler görürsünüz. Beşiktaş’ın avantajı bu sorunları aşacak bir başkanı ve yönetimi olmasıdır.”

“BENİ TEHDİT EDİYORLAR”

“Ayrılacağım son gün bile ilk günkü aşkla çalışacağım. Ben burada devam ediyorum. Hiç kimseyle kavga içinde olmak için burada durmuyorum. Hayatım boyunca futbolu sevdirmek için uğraştım. Tüm futbolseverlere sevgilerimi sunuyorum. Beni bu haftaki maç öncesi tehdit edenlere söylüyorum. Mayıs’a kadar belki olmayabilirim ama ben ölümü göze alırım ama ben namusumla gömülürüm.”

“FENERBAHÇE’DEN ALMAM GEREKEN OYUNCU OLURSA MİLLİ TAKIM’A ALIRIM”

“Beni Fenerbahçe düşmanı olarak gösterenlere de söylüyorum. Bugün de Ersun Yanal’la görüştük. Ali Koç’la görüşürüm. Ben Fenerbahçe’ye hiç saldırmadım Dayak yiyen benim. Fenerbahçe ile hiçbir sorunum olmaz. Benim niyetim herkese güzel bakmak. Milli Takım’da kardeşim olsa almam ama Fenerbahçe’den almam gereken oyuncu olursa alırım.”

“MADDİ MANEVİ ALACAĞIM VAR”

“Alacaklarım maddi manevi çok var. Hele manevi alacaklarıma kimsenin serveti yetmez. Ben Milli Takım’ın başına geldiğim zaman da yetkili olacağım ama takımın sahibi olmayacağım. Bu halkın takımı, sahibi sizsiniz.”

“O MADDEYİ BİLMİYORDUM”

“Yıldırım Demirören’le ben görüştüğüm zaman bu gizli olmaz. Anlaşma zaten sizin gözünüzün önünde olacak. Konuşma esnasında başkan esprili bir şekilde hocam ne zaman geliyorsun dedi. Ben de daha önce de söylediğim gibi Beşiktaş’ta görevliyim gelemem dedim. Martta bekliyorum dedi. Beşiktaş’ta seneye kalıp kalmayacağımı siz benden daha iyi biliyorsunuz. Yönetimin de kongresi var. Martta gelmeye sıcak bakmayan bir kişi olarak gelmek istemiyorum. Zaten de kulüp de izin vermez dedim. Bilmiyordum o maddeyi. Bir seferberlik gibi. Ben mart ayında gelmezsem ceza alır mıyım dedim, evet alırsın dediler. TFF Başkanı’nın beni açıklayıp istifa edeceğini de ben bilmiyordum. Milli takımla ilgili iki maça çıkacağım ve çıkarken de bir yenilik yapmayı düşünmüyorum. Bu bir görevdir, herhangi bir beklenti değildir. Sezon sonunda da hazirandan itibaren yürürlüğe koyarsalar sözleşmeyi gideceğim.”

“İKİ TAKIMI ÇALIŞTIRMAYA SICAK BAKMAM SÖZÜNÜN ALTINDA EZİLECEĞİM”

“Bana yazı geldi, 2 maçlığına Milli Takım’a gideceğim diye. Giderken de her zaman, daha önce söylediğim, ‘İki takımı çalıştırmaya sıcak bakmam’ sözünün altında ezileceğim. Beni en çok rahatsız eden konu bu. Evet bir hatam var. Martta gelmeye sıcak bakmayan bir kişi olarak ‘haziranda gelirim’ dedim. ‘O zaman martta kimi getireceğiz hocam’ dediler haklı olarak. ‘Kulüp var’ dedim. Daha sonra o maddeyi öğrendik. TFF’nin kulüpten izin almasına gerek olmadığı yönünde”

“MİLLİ TAKIM’A ACELE GİTMEM İSTENİYOR. BEN DE NE VAR, VEBA MI VAR?”

“Fatih Terim, Mustafa Denizli, Şenol Güneş size ne yaptı? 3 arkadaşın dışında başka hoca yok mu deniyor. Milli Takım’a acele gitmem isteniyor. Ben de ne var, veba mı var? Kulübü sattı deniyor. Bak bakalım benden daha iyi Beşiktaşlı var mı?”

“BENİM BIRAKMAM ASIL ZARAR VERİR KULÜBE”

“Türkiye’de bütün kulüplerim birbirine ihtiyacı var. Milli Takım başka bir olgu. Fikret Orman’la konuştum. Hocayla devam edeceğiz diyor. Ben de aynı düşüncedeyim. Guti gelsin deniliyor. Beraber çalışıyoruz zaten. Benim burada bırakmam asıl zarar verir kulübe. Taraftar bunu kabul etmez deniliyor. Neyi kabul etmez? Bunun kararını ben vermiyorumki zaten. Ben Beşiktaş için en iyisini yaparım. Milli Takıma gideceği için aklı burada değil sözler söyleniyor. Fenerbahçe maçının ilk yarısında aklım burdaydı da ikinci yarıda aklım gitti mi?”

“BANA BİR TEKLİF GELMEDİ”

“Türk Milli Takımı, ülkenin her yerine gider. Herkese de kucak açar. Beşiktaş’ın son iki yılda sıkıntıları var doğru. Beşiktaş’ın itibarını zedelemek istiyorlar. Başkana ve hocaya saygısızlık Beşiktaş’ın itibarını bitirir. Hocayla devam etme kararı aldık dediler. Bana bir teklif gelmedi. Konuştuk. Hocam biz senle 1 yıl daha devam etmek istiyorum dediler. Orada ihtilafa düştük.”

“NE KADAR ALACAĞIM BELLİ, ONUN DIŞINDA ALACAKLARIM DA VAR AMA ONLAR PARAYLA ÖLÇÜLMEZ!”

“Beşiktaş’ın muhasebesine gittiğiniz zaman ben ne almışım, ne alacağım hepsi görünür. Bazen öyle bir yaralanma yaşıyorsun ki 10 milyona o yarayı düzeltemezsin. Hep söyledim, oyuncuların ödemeleri günü gününe olmazsa başarı beklemeyin. Önceliğimiz iş üretmek değil, önceliğimiz o işten menfaatlenmek! Herkes para lazım diyor. Ne kadar alacağım da belli, onun dışında alacaklarım da var ama onlar parayla ölçülmez!”

“BEN GİDECEĞİM DİYE OYNAMAYAN OYUNCU MAÇ SATIYOR DEMEKTİR”

“Ben gideceğim diye sahaya çıkacak oyuncu oynamayacak? Öyle mi? O zaman maç satıyor demektir. Hiçbir oyuncu, teknik heyetten birine saygısızlık yapamaz. Teknik heyet de yönetime saygısızlık yapamaz. Hocasına saygısızlık yapan birinin yanında kimse durmaz. Ben bu düşünceyi doğru bulmuyorum.”

“BEŞİKTAŞ TARAFTARI BENİ SEVİYOR”

“Sosyal medyada tozu dumana katıp bizi yok etmek isteyenler, ortalık çamur olduğu zaman boğulur kalırlar. Taraftar beni tribüne çağırmasa da önemli değil. Ben sokakta gördüğüm kadarıyla Beşiktaş taraftarı beni seviyor. Ligin ikinci yarısında beni tribünlere çağırmamış olabilirler. O da onların takdiridir.”

ARDA TURAN, BURAK YILMAZ VE VOLKAN DEMİREL MİLLİ TAKIM’A DÖNECEK Mİ?

“Şu anda Federasyon içerisinde olan teknik heyetle devam edeceğim. Marttaki iki maç bittikten sonra bir yapılanmaya gidebiliriz. Her oyuncu Milli Takım forması giyebilir. Milli Takım’a olumlu katkı yapabilecek oyuncular için oturup konuşacağız. Yeri geldiği zaman ne yapılabilir konuşacağız. Gelişen şartlar içerisinde oyuncuların hem kendine hem takıma olumlu katkısından çok olumsuz katkısı olacaksa kadroda olmayabilirler. Ben tek başıma karar vermeyeceğim. Benim istediğim tek şey, takımı 2020 Avrupa Şampiyonası’na götürmek.”

Şenol Günüş açıklamaları:

Yaşayan bir çınar ağacıyız. Mayısı görmemi istemeyenler var, umarım onlar çok mayıs görür. Duygusal çıkışlarım var ama kötü niyetim yok.

Burada 4 yıl önce göreve geldim. Neler yaptığımız, neler yapmadığımız malumunuz. Siz daha iyi biliyorsunuz. Beşiktaş bir ailedir. Başarı olarak son yılların en iyi kulübüdür. Beşiktaşlılar beni sevdi, bağrına bastı. Ben de onları çok sevdim. Gideceğim halde aynı duyguları paylaşırım.

Beşiktaş’ta olan bu sevgi yüreğimde aynı sıcaklıkta olacak. Trabzon’da olduğu gibi… Orada da bizi efsane sayanlar da var yok sayanlar da. Bir yere mal olmak kolay değil. Bir kişi uzun bir yerde kaldıysa takdir edilmelidir. Bugüne kadar hem taraftarlara hem yönetime açık olmaya çalıştım. Gizli hesaplar içinde görüldüğüme de üzüldüm.

Milli Takım’la ilgili düşüncemi zaten biliyorsunuz. Partizan maçından sonra söyledim. Milli Takım’da görev yapmayı daha çok isterim dedim. Kulüp takımı istemem dedim.

Sorunları çözmeye çalıştım. Oyunculara da sorabilirsiniz. O kadar gizli iş yapıyorum ki… Kişiliksiz adam kim inanır? Öyle görüntü verdiysek de onu düzeltmek için gayret gösteririz. Başardığımız her işi birlikte yaptık. Mazeretlerin arkasına sığınmam. Başarısızlığı kimseyle paylaşmam, başarıyı herkesle paylaşırım.

Spor öyle bir olgu ki tüm kesimlerin ortak alanı. Sadece bir ayak oyunu değildir. Her şeyin içinde olduğu bir alandır. Sonuçlardan giderek söylenenlere saygı duyuyorum. Sebepten sonuca değil, sonuçtan sebebe gidiliyor.

Sadece bir değişim süreci yaşandığını düşünüyorum Beşiktaş’ta. Real Madrid’in o kadar Avrupa şampiyonluğu var, bugün elenmiştir. Bu onun sonu değildir. Bunu bir gün yaşanacaktır. Başarının daha fazlası beklenirken bazen başarısızlık gelebilir. Değişim sürecini sancılı yaşayacağımız bir gerçek. Hatalar vardır, tartışma buradan gelir. Bunun kavga gibi algılanmasını istemem. Başkanla ne kavgam olacak. İsterse benim görevime son verebilir. Oyuncuyu da ben istersem oynatmam, ne kavga edeceğim…

Başarılıyken de söyledim. Geçmişte hizmeti olanları da işin içine katarak onların da emeği var dedim. Bu çelişkileri düzeltmezsek daha büyük felaketler görürsünüz. Beşiktaş’ın avantajı nedir? Bunu aşacak bir başkanı, yönetimi, camiası vardır. Büyük kulüpte çalıştım, bana şans verdiler, 4 yılda çok şey gördüm. Yatırımınızın altında kalınca size rakip olur. Bunu gördük. Benden iyi biliyorsunuz.

Ayrılmak isteği benim önceliğim değildi. 2 yıl uzatma yapmazdım o zaman. Buraya ayrılmak için değil daha büyük başarılar için geldim. Bazen ayrılık istenmiyorken de kaçınılmaz oluyor. Hayat nasiple yaşanıyor.

Zaman zaman fikir ayrılığımız olsa da başkanımızla aramız çok iyidir. Gitmesi gerek diyenler bak gidiyor diyorlar. Ama milli takıma gidiyor. 3 yıldır öyle şeyler söylediler ki…

Ben o kadar safım ki. Allah görüyor bunları. Ben çıplağım, ne görüyorsanız oyum.

Ben bu takımdan ayrıldığımda gideceğim yer Milli Takım dedim. Siz de biliyorsunuz.

Görevim bitene kadar başkana ve yönetime saygısızlığım olmayacak. Saygı duymadıklarım da var. Ben hile yapayım da kalayım diye düşünmedim ki. Doğru işler yapmaya çalıştım. Ayrılacağım son gün bile ilk günkü gibi çalışacağım. Oyuncum da görüyor bunu. Ayrılman doğru değil diyenler de var. Kavga için de burada durmuyorum. Sinirleniyorum da bazen. Soru sormaya gelmiyor. Hep aynı şeyin peşinde. Duyuma göre istifa ettiniz diyorlar, ben seninle ilgili öyle duyumlar alıyorum ki sokağa çıkamazsın. Böyle bir şey yok, yakınıma söylemişim. Habercilik bu mu ya? Bu sefer atar yaptı diyorlar.

Hayatım boyunca futbolu sevdirmek istedim. Futbolun ortak payda olduğunu düşündüm. Beni Fenerbahçe düşmanı olarak görenler var. Ersun hocayla görüştüm. Ali Koç’la da görüşeceğim. Beni bu hafta tehdit edenlere söylüyorum; ben her şeyi göze aldım. Fenerbahçe’nin sahasına gidemeyenlere söylüyorum.

Fenerbahçe’ye ben saldırmadım. Yanlış varsa oradan. Dayak yiyen benim. Fenerbahçe’yle hiç sorunum olmaz. Ali Koç’u da çok severim. Fenerbahçe, Türkiye’nin en büyük kulüplerden biri. Milli Takım’a oyuncu alırken başka takımda kardeşim olsun almam, oradaki iyiyse onu alırım. Benim amacım herkese güzel bakmak.

Benim sermayem param değil, itibarım. Çocuk geliyor, ağlıyor. Trabzon’dan ayrılırken 3 kişi gelip ağladı. Ağlaması gereken benim. Ben bu taraftarları kandırarak mı geldim? Oynuyormuşum ben. Eğer öyleyse ben burada olmam. Beni birisi hatır için alırsa ben orada rahat etmem. Olanlar varsa yarı yolda bırakırlar.

Mutlaka beni sevmeyenler olacaktır. Ama kalbimin temizliğini size anlatamadığım için üzgünüm. Saha sonuçları üzerinden söylenenler için üzgünüm. Bu takım daha iyi sonuçlar alabilirdi, biliyorum. Pepe dün akşam oynuyordu değil mi? Nasıl oynuyor? Pepe de Ricardo da Adriano da çok iyi oyuncular.

Benim bundan sonra istediğim yeni bir hayal kuralım. Kavga etmeyelim. Ben kavga etmek istemiyorum ama kavgacı oluyorum. Sabır artık bana ağır geliyor. Bir korku üretiyorum kendimde. Birlikte yapılacağını biliyorum. Milli Takım’da 2002’de benim gitmemem gerektiğini söyleyenler vardı, dönünce sarıldılar.

Bordo-mavi giydiğim için Fenerbahçe’yle kavga ediyormuşum. Sonra yine giymedim, yine kavga oldu. Ben Milli Takım’da da yetkili olacağım. Sahibi olmayacağım, sahibi sizsiniz.

Ben Milli Takım’la gizli görüşemem. Her şey göz önünde. Ben mart ayında gelemem dedim, haziran için de bir şey söyleyemem dedim. Beşiktaş’ta kalıp kalmayacağımla ilgili siz benden daha iyi biliyorsunuz. Hoca istemiyor dendi, ben bunu bilmiyorum. Yönetimin de kongresi var. Bu sene için cevap başkanda. Gelecek sene için hem kulüp hem ben. Burası bana 3 yıl daha devam kararı dedi, teklif gelmedi. Her gün aynı kişiyle beraberiz. 2 yıl kalsam da aynı işi yapacağım. İşimi yapacağım çünkü.

Martta gelmek istemiyorum dedim. Ben hala o sözümün içinde eziliyorum. Kulüp de izin vermiyor dedim, ne izni dediler. Milli Takım çağrınca gitmek zorundasın. Seferberlik gibi. Ben de yardımcı hoca olarak ligden teknik direktör istesem gelmese ceza alır mı dedim. Evet alır dediler. Federasyon başkanının beni açıklayıp istifa edeceğini de bilmiyordum. Bana yazı geldi, gidiyorum. Bu sözümün altında ezileceğimi biliyorum. Ben gitmemeliyim, peki haziranda başlayacağım yarışın ilk iki maçını kim oynayacak? En mantıklısı bu geldi. İki takımı çalıştırmak rahatsız ediyor beni. Niye takıyorsun dediler. Ben söyledim dedim. Bu benim dikkatimi dağıtıyor.

TFF’ye yeni yönetim gelirse ne olacak? Sözleşme yürürlüğe sokulmazsa ne olacak? Belli olmaz, temennileri yerine gelir. 3 arkadaş var dediler. Fatih Terim, Mustafa Denizli, Şenol Güneş… Bunlar ne yaptı size? Yeni isimler de gelsin. Gelirse gelir. Yarışma var. Beni hain ilan ettiniz, yapmayın. Mustafa Denizli’ye de geçmiş olsun.

Geçen Sayın Cumhurbaşkanı beni aradı. Benden bir şey bekliyor. Ülke için bekliyor. Bunu kullan diyor. Ülke için kullan diyor. Bunu böyle alalım. Ben bunu bu heyecanla yaparım. Milli Takım’a gitmemi isteyenler, hemen gitsin diyenler. Veba mı var bende? Öyle mi görünüyor? Kulüp başkanı söylüyor, öyle uygun görüyor. Sattı diyorlar. Neyi sattım ben ya? 50 yıldır satmadığım şeyi kim sattı? Benden daha iyi Beşiktaşlı var mı, bakın bakalım. Son 4 yıla bakacaksınız zaten.

Milli Takım başka bir olgu. Zarar görmesini istemem tabii ki Beşiktaş’ın. Gitmem mi daha zararlı, kalmam mı daha zararlı? Tam cevap veremiyorsun. Başkan ne diyor? Hoca devam edecek diyor. Ben şimdi gitsem zarar vermiş olurum. Banane deyip gitmiş olurum. Guti diyorlar, biz zaten berabere çalışıyoruz. Başka bir hocayla anlaşılsa yönetim değişse ne olacak? Burada özveri yapan benim ya.

Topal ördek ne demek ya? Ben Milli Takım’ı çalıştıracağım. Amerikan başkanı mıyım ben? Maça çıkarsam aklım burada olmayacakmış. Nasıl bir akıl bu ya? Fenerbahçe maçının ilk yarısında aklım buradaydı, 2. yarı da aklım yok. Tartışabilirsiniz, değişiklikleri. Bu genel bir sorundur. Maçla ilgili konuşuruz. Biz Kayseri’de 3-0 yapabilirdik. Bu sonuçla konuşulmaz. Başkanın gidip gitmeyeceğini bilmiyorsunuz.

Buraya gelirken istifa edecek diyenler vardı. Ya ederim ne olacak? Benim Milli Takım’la anlaşmam ilkesizlikse kimse anlaşamaz Milli Takım’la.

“Kasımpaşa maçından sonra yeni sözleşme kararı aldık denildi. Teklif gelse kabul eder miydiniz?” sorusuna cevap:

Bana sözleşme gelmedi dedim. Dediler ki karar verdin mi? Konuşalım dedim. Hocam ben senle 1 yıl anlaşacağım dediler. Ama bu sefer işler değişti. Onların da haklı tarafı var çünkü kongre var. Cevap bende değil, başkanda. Benim önceliğim milli takım değildi. Bana gelen teklif yok Beşiktaş’tan. Hayat ne olacağını bilemezsin. Başkan Fikret Bey ile bir sorunumuz yok, bakarsınız başka yerde buluşuruz.

 “Beşiktaş’tan 2 milyon euro alacağınız var mı” sorusuna cevap:

Beşiktaş’ın muhasebesine gittiğiniz zaman hepsi görünür. Hiçbir şey söylemem doğru değil. Başka konular da var. Bunları söylemeyeceğim. Öyle bir yaralanma yaşıyorsun ki 10 milyonla alamazsın. Futbolcuların ödemeleri günü gününe yapılmazsa başarı beklemeyin.

Şenol Güneş Basın toplantısı – Milli Takım’a gidiş