Sabah programı dinlenme rekorları kırıyordu.. Rus kanalından işten çıkartılan gazetecilere Zafer Arapkirli de katıldı. İlk önce, Davutoğlu’yla röportaj yapan Yavuz Oğan, İsmail Saymaz, Akif Beki kovulmuştu. S400’leri aşkına olsa gerek

radyo - Zafer Arapkirli

Yavuz Oğan’dan sonra, Zafer Arapkirli de çalıştığı kurumla yollarını ayrıldığını şu cümlelerle sosyal medya hesabında açıkladı:

RSFM İLE BURAYA KADAR..mış

3 yılı aşkın bir süredir her sabah 07.00-09.00 arası sizlerle SEYR-İ SABAH eylediğimiz
@rsfm978
ile yollarımızın ayrıldığını, ben de duyurmak isterim.

Özgürce, onuru ile gazetecilik-yayıncılık yapmak isteyene yer mi yok? Mekan mı yok?

Görüşürüz 😎

Zafer Arapkirli

Editörün NOTU:
Bütün bu olup bitenlerin meali, ABD’nin Türkiye’yi bu kadar sıkıştırdığı ortamda; Türkiye, Rusya yaklaşırken Türk hükümetiyle arasının açılmamasını istemesidir..
Bundan çıkacak sonuç da hiçbir resmi ya da yarı-resmi devlet kanalında özgür ve tarafsız habercilik yapılamayacağıdır..

Zafer Arapkirli: Rahatsız olduklarını sık sık belirtiyorlardı

T24’e konuşan Zafer Arapkirli, “Bir format değişikliğine gidiyoruz” açıklaması yapılınca durumu anladığını ve istifa ettiğini belirterek şöyle konuştu: “Sputnik Türkiye’nin Genel Yayın Yönetmeni Mahir Boztepe beni telefonla arayarak çağırdı. Gidişatı anladığım için ben doğrudan patronla görüştüm. “Bir format değişikliğine gidiyoruz” açıklaması yapılınca durumu anladım ve istifa ettim. Zaten benim programımın içeriği hep muhalifti. Rahatsız olduklarını sık sık belirtiyorlardı. Şaşırmadım. SETA raporunda da zaten rahatsızlıklar dile getirilmişti.”

 

Peki ne olmuştu?

3 gazetecinin Davutoğlu yayını sonrası Rus kanalındaki işlerine son verildi!

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun dün Youtube üzerinden yayınlanan olay söyleşisi Yavuz Oğhan, Akif Beki ve İsmail Saymaz’ı RS FM’deki işlerinden etti. Akif Beki ‘kovulmaktan sıkıldık’ dedi.

Ahmet Davutoğlu uzun süren suskunluğunu üç önemli isme yaptığı açıklama ile bozmuştu. Her satırı olay olan açıklamalar sonrasında Yavuz Oğhan, Akif Beki ve İsmail Saymaz, Rus kaynaklı RS FM’den gelen haberle şoke oldular. Bu üç ismin RS FM üzerinden yayınlanan bidebunudinle ve söylemesibizden programları sonlandırıldı.

Haberi Yavuz Oğhan twitter hesabından “hiç bir iyi iş cezasız kalmaz’ diyerek şöyle duyurdu: 

radyo – Zafer Arapkirli