Nobel ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar’ı öz yeğeni böyle anlattı: Kıymetli amcam, Profesör doktor AZİZ SANCAR TÜRK İsmini Dünyaya Altın harflerle yazdırdı. Kimya Nobel ödülü Mardin’in Asil Türk evladının Türkiye’ye armağanı olsun

Aziz Sancar

Kıymetli amcam, Profesör doktor AZİZ SANCAR TÜRK İsmini Dünyaya Altın harflerle yazdırdı. Kimya Nobel ödülü Mardin’in Asil Türk evladının Türkiye’ye armağanı olsun.

Birbirinden değerli evlatlar yetiştiren canım Babaannem Meryem Sancar ve Büyükbabam A.Gani Sancar’ı bir kez daha rahmet minnet ve saygıyla anıyorum….

GERÇEK TÜRK VE TÜRK AŞIĞI, PROF. DR. AZİZ SANCAR.
Dünyanın en ünlü bilim adamlarından birisi olan ve DNA onarımı konusunda yaptığı çalışmalarla Amerikan Bilimler Akademisi’ne seçilen, tüm yaşamını insanlığa adamış, hiçbir siyasi lobinin, cemaatin, herhangi bir siyasi kuruluşun desteği olmadan hayatı boyunca kazandığı tüm maddi varlığını harcayarak Türk öğrencilere destek olmak, Türk gelenek ve göreneklerini ABD’de tanıtmak için açtığı TÜRK EVİ hakkında kendisiyle yaptığımız bir konuşmayı, gözlerim dolarak dinlediğim sözlerini sizlerle paylaşmak istedim..

Prof. Sancar,
”Türk Evini ABD ‘de açtım. Çünkü en büyük isteğim; Türk bayrağının Amerika da uzun yıllar dalgalandırabilmekti…”

Türk Evi sayesin de 7 yıldır Bayrağımızı burada dalgalandırmanın mutluluğunu yaşıyorum.. Bizden sonra da bayrağımız bu bölg de dalgalanmaya devam edecek…
Türk Dünyasında acı içindeki tüm soydaşlarımızla ilgili birçok kez farklı platformlarda onlara her zaman desteğini sunmuş. GERÇEK TÜRK!..

AZİZ SANCAR KİMDİR?

http://bilimvebilimadami.com/mavi-isik-reseptoru-ve-bir-tu…/
http://www.haberturk.com/…/972651-kansere-karsi-muthis-bulus
http://www.hurriyet.com.tr/dunya/9265519_p.asp
http://www.tuba.gov.tr/…/tuba-seref-uyesi-prof-dr-a…/id/1018

Ülkü Sincar

Patreon üzerinden desteğinizi bekliyoruz.