Mubariz Mansimov Türk armatörüne çağrı yaptı

Mubariz Mansimov Gurbanoğlu

Deniz Haber Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Recep Canpolat’a açıkladı..

Palmali Yönetim Kurulu Başkanı Mubariz Mansimov Gurbanoğlu, Türkiye’nin milli klas kuruluşu Türk Loydu’nun IACS üyesi olması için Türk armatörlerine çağrıda bulunarak, “Özel şartlar dışındaki tüm filomuzu bir gecede Türk bayrağına geçirelim” dedi.

Mubariz Mansimov Gurbanoğlu, Türk armatörüne çağrıda bulundu..

Dünyanın sayılı armatörlük şirketlerinden biri olan Palmali Denizcilik, Türk Loydu’nun Uluslararası Klas Kuruluşları Birliği’ne (IACS) üye olmasına destek olmak için, filosunda bulunan bir kısım gemiyi Türk bayrağına geçirerek, Türk Loydu’na kayıt ettirme kararı aldı.

Deniz Haber Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Recep Canpolat’a özel açıklamalarda bulunan Palmali Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mubariz Mansimov Gurbanoğlu, Türk Loydu’nun IACS üyesi olması için ilk önce Türk armatörlerinin inanması gerektiğini dile getirerek, “Türk Loydu’na destek olmak milli bir görevdir” dedi.

Palmali Denizcilik olarak Rusya kabotaj hattı dışında sefer yapan gemileri Türk bayrağı geçirerek, Türk Loydu klasına kayıt ettireceklerini söyleyen Mubariz Mansimov Gurbanoğlu, Türk armatörlerine de çağrıda bulunarak, “Türk armatörleri olarak birlik beraberlik görüntüsü vermemiz gerekir. Gelin, finansal anlaşmalar ve özel şartlar dışında olan gemilerimizi bir gecede Türk bayrağına geçirerek, Türk Lodyu klasına kayıt ettirelim ve IACS’ın 13’ncü üyesi olması için destek olalım. Yapacağımız bu hamle, Türk Loydu lehine ciddi bir psikolojik etki yapacaktır” diye konuştu.

Yeni inşa gemi siparişlerini gemi inşa sanayine destek olmak için Türk tersanelerine vereceğini ifade eden, Palmali Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mubariz Mansimov Gurbanoğlu, filoya katacakları yeni gemilere de Türk bayrağı çekeceğini sözlerine ekledi.

IACS’IN 12 ÜYESİ BULUNUYOR

Dünya ticaret filosunun yüzde 90’ını kontrol eden Uluslararası Klas Kuruluşları Birliği (IACS) 12 üyeden oluşuyor.

IACS üyesi 12 klas kuruluşu şunlar;

1 – American Bureau of Shipping (ABS)
2 – Bureau Veritas (BV)
3 – China Classification Society (CCS)
4 – Croatian Register of Shipping (CRS)
5 – Det Norske Veritas Germanischer Lloyd (DNV GL)
6 – Indian Register of Shipping (IRS)
7 – Korean Register of Shipping (KR)
8 – Lloyd’s Register (LR)
9 – Nippon Kaiji Kyokai (NK/ClassNK)
10 – Polish Register of Shipping (PRS)
11 – Registro Italiano Navale (RINA)
12 – Russian Maritime Register of Shipping (RS)

Mubariz Mansimov Gurbanoğlu

Haber: Recep CANPOLAT / Deniz Haber Ajansı