Metrobüste dehşete dönen olay! Bunun adı şimdi kaza mı yani.. Şemsiye ile vurmuş

Acıbadem’de yoldan çıkan metrobüs, D-100’deki 3 otomobili ezerek bir otobüse çarptı. İstanbul Valiliği, kazada metrobüs şoförü dahil 11 kişinin yaralandığını açıkladı. Kaza, yolculardan birinin metrobüs şoförüne şemsiye ile müdahale etmesiyle meydana geldi. Metrobüs şoförüne şemsiye ile vurduğu belirtilen kişi gözaltına alındı.

Görgü tanıkları metrobüs içinde kavga çıktığını, bir yolcunun şoföre şemsiye ile vurması sebebiyle aracın yoldan çıktığını belirtti… Metrobüs şoförü ve İETT Genel Müdürü de iddiaları doğruladı.

Olayın tanığı Ekşi Sözlük yazarı  anlattı..

“kazayi yapan metrobusteydim. elim ayagim titredigi icin ancak yazacak kadar kendime geldim. korugun hemen onunde yola ters oturuyordum. acibadem duragina geldigimizde bizim metrobus durdugunda on yarisi durakta iken arkasi ise duraga girememisti. on kapida duran bir yolcu sofore “niye kapiyi acmiyorsun” dedi. sofor once cevap bile vermedi ama yolcu “acsana kapiyi” diye yuksek sesle soyleyince sofor “acmiyorum” dedi. “nasil acmazsin” deyince sofor “istedigim yerde acarim sana ne” dedi ve bunun uzerine yolcu soforun ustune yurudu sofor ayaga kalkti tam kavga cikacakken yolcular araya girip ikisini de sakinlestirdi. bu arada ondeki metrobusler duragi bosaltince bizim metrobus ilerleyerek duraga girdi ve butun kapilari acti. soforle tartisan yolcu gerilimden dolayi inmeyi unuttu veya vazgecti. tam kapilar kapanip hareket edince 3-5 saniye sonra yolcu bagirarak sofore saldirdi ve buyuk bir gurultu ve sarsintiyla metrobus yan yola gecti ve o an cok uzun gelen bir sure sonunda bir yere carpip durdu. herkes savrulmus, yerlere dusmus ve ciglik cigliga bagiriyorlardi. kapilar guclukle acildi ve metrobusun altina aldigi bir arabanin bagaji uzerinden atlayarak indik.

ozet: kazanin olus sebepleri:
1-metrobus tam duraga girmeden kapilarin acilmadigini bilmeyen bir yolcu,
2-sabah sabah yolcuya durumu izah etmeye usenen ve ustelik ukalaca “istedigim yerde acarim” diyebilen bir sofor.

bu kadar mi her an cildirmaya hazir bir milletiz?

bundan daha ozeti olamaz. ıki delinin canini yaktigi onlarca kisi. su ana kadar olum haberi gelmedigine seviniyorum. dilerim gelmez de.