Medyanın Dünü Bugünü ve Yarını Konuşuldu.. Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Derneği (UYGAD), “Medya İstişare” toplantısı

Medyanın Dünü Bugünü ve Yarını Konuşuldu

Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Derneği (UYGAD), “Medya İstişare” toplantısında paydaşları bir araya getirdi. Yazar, siyasetçi, gazeteci, akademisyenler ile işadamlarından oluşan 100’e yakın katılımcı konuşmacıları dinledi. Medyanın Dünü Bugünü ve Yarını Konuşuldu

Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Derneği (UYGAD), “Medya İstişare” toplantısında paydaşları bir araya getirdi. Yazar, siyasetçi, gazeteci, akademisyenler ile işadamlarından oluşan 100’e yakın katılımcı konuşmacıları dinledi.

26. dönem AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, 23. Dönem AK Parti Mardin Milletvekili, hukukçu ve akademisyen Prof. Dr. Cüneyt Yüksel, Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Yusuf Kalko, Mardinliler Federasyonu (MARDİNFED) Genel Başkanı İbrahim Biter, Müzik yapımcısı Şahin Özer, YeniBirlik Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Magazin Gazetecileri Derneği (MGD) Başkanı Okan Sarıkaya, UYGAD Genel Başkanı Mehmet Derviş Canbekli, Show TV Genel Yayın Yönetmeni Rıdvan Bıyık, tanınmış haber sunucusu Gökhan Taşkın, yazar ve öğretim görevlisi Yelda Kırçuval, Karadeniz Gazeteciler Federasyonu yönetim kurulu üyesi ve Irak Türkmen Basın Konseyi İcra Kurulu üyesi Güngör Yavuzaslan, Türkiye Haber Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Kaplan ile Müslim Sarıyar da toplantıda birer konuşma yaptı.

GAZETECİLİK MESLEĞİNİN, DÜNÜ, BUGÜNÜ VE YARINI
Akademi Beyoğlu toplantı salonunda gerçekleşen ve “Gazetecilik Mesleğinin, Dünü, Bugünü ve Yarını”nın masaya yatırıldığı toplantı, UYGAD Genel Başkan Vekili olan, aynı zamanda toplantının moderatörlüğünü yapan, Takvim Gazetesi Haber Müdürü ve program yapımcısı Mevlüt Yüksel’in açılış konuşmasıyla başladı.

KÜLÜNK SOSYAL MEDYANIN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ
Dernekle ilgili genel bir paylaşımda bulunan Yüksel’in ardından, 26. dönem AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, gazetecilik mesleğinin önemine ve gücüne vurgu yapan bir konuşma gerçekleştirdi. Siyasetçi Metin Külünk, ‘Gazetecilik Mesleğinin Dönüşümü ve Multimedya Gazeteciliği’ ile farklı boyutlara ulaştığına dikkat çekti.

Hukukçu ve akademisyen Prof. Dr. Cüneyt Yüksel, sivil toplum kuruluşlarına ve de UYGAD’ın geleceğine ilişkin düşüncelerini anlattı.

UYGAD Genel Başkanı Mehmet Derviş Canbekli, geçmiş dönem faaliyetleri ve geleceğe dönük planları anlattı.

Müzik yapımcısı Şahin Özer, medyanın toplum üzerindeki etkisinden bahsetti.

TOPLUMSAL DEĞERLERE MEDYANIN KATKISI
Kalp Damar hastalıkları tedavisinde çığır açan, geliştirdiği teknik şah damarı tümörü hastaları için umut olan Türk Profesör, Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Yusuf Kalko’da, şah damarı kanseri olan ve felç geçiren, tedavisi mümkün değil denilen bir hastasının tedavisini ve geliştirdiği özel bir teknikle tümörden kurtulduğunu anlattı.

Prof. Dr. Yusuf Kalko, toplumsal değeri olan bu tür konuların duyurulmasında medyanın katkısına dikkat çekti.

GECENİN SÜRPRİZİ DÜNYACA ÜNLÜ BOKSÖR AVNİ YILDIRIM OLDU
Gecenin sürprizi ise dünyaca ünlü boksör Avni Yıldırım oldu. Yıldırım’da gece de Amerika’da yaşadığı haksızlığı anlattı.
Yıldırım, Muhammed Ali ve Mike Tyson’un ilk şampiyon olarak isimlerini duyurdukları, -dünya boks şampiyonası düzenleyen dört büyük kuruluşundan biri olan- Dünya Boks Konseyi’nin (WBC) organize ettiği WBC Süper Ortasıklet Dünya Boks kategorisinin şampiyonluğunun favori ismi olarak görülüyor.

Mardinliler Federasyonu (MARDİNFED) Genel Başkanı İbrahim Biter, YeniBirlik Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Magazin Gazetecileri Derneği (MGD) Başkanı Okan Sarıkaya, Show TV Genel Yayın Yönetmeni Rıdvan Bıyık, tanınmış haber sunucusu Gökhan Taşkın, yazar ve öğretim görevlisi Yelda Kırçuval, Karadeniz Gazeteciler Federasyonu yönetim kurulu üyesi ve Irak Türkmen Basın Konseyi İcra Kurulu üyesi Güngör Yavuzaslan, Türkiye Haber Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Kaplan ile Müslim Sarıyar da birer konuşma yaptı.

Gecenin finalinde 26 Mayıs 2019 Pazar günü, Harbiye Crown Plaza Otel’de gerçekleştirilecek Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Derneği (UYGAD) kongresi ve iftar yemeğinin de duyurusu yapıldı ve tüm katılımcılarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirildi.

Mevlüt Yüksel

Prof. Dr. Yusuf Kalko

 

Okan Sarıkaya

Rıdvan Bıyık
Yelda Kırcuval

Metin Külünk

Şahin Özer

Avni Yıldırım – Mevlüt Yüksel

Prof.Dr.Yusuf Kalko
Gökhan Taşkın

Patreon üzerinden desteğinizi bekliyoruz.