İşte benim Babam.. Burhan Akdağ yazdı

Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü… Öğretmenler günün kutlu olsun babacığım. İşte bu 83’lük çınar, benim babam Hüseyin Akdağ’dan başkası değil.

Babamla ve yetiştirdiği on binlerce öğrencisiyle gurur duyuyorum. Ne mutlu ki bana, benim böyle yüreği, ‘Türkiye’ ve ‘Vatan’ sevgisiyle çarpan bir babam var. Ve tabii ki benim aslan babamla 60 yıl aynı yastığa baş koyan bir anam var. Allah onlara uzun ömürler versin.

Babam 50 yıl bilfiil öğretmenlik yaptı. Dicle Köy Enstitüsü mezunu. İlk 3 yılını Diyarbakır Çınar kazası Beşpınar Köyü’nün ilkokulunda tek öğretmen olarak geçirdi. Sonra Diyarbakır Sağırlar Okuluna ve ardından işitme engelli öğrencilere kendini adadı.

İstanbul Beşiktaş Yıldız Sağırlar Okulu’nda öğretmenlik, Göztepe Sağırlar Okulu ve Yetiştirme Yurdu müdürlüğü yaptı. Hayatının büyük bölümünde işitme engelli öğrencilerin konuşabilmesi ve normal hayata adapte olması için uğraştı.
Babamın işitme engelli olmalarına rağmen çok sayıda öğrencisi bugün üniversite mezunu olarak aramızda aynen bizler gibi yaşamlarını sürdürüyorlar.

Tüm öğretmenlerimizin olduğu gibi Babam Öğretmen Hüseyin Akdağ’ın da bugün en mutlu günü…

Seni Seviyorum Babacığım!

 

burhanbaba

BABAMIN İLK ÖĞRETMENLİK YAPTIĞI BEŞPINAR KÖYÜ İLKOKULU ÖĞRENCİLERİYLE..

burhanbaba4

YIL 1962 BABAM BEŞ PINARKÖYÜ İLK OKULUNDA ÖĞRENCİLERİ İLE 23 NİSAN’I KUTLUYOR…

burhanbaba2

GÖZTEPE SAĞIRLAR OKULUNDA BABAM ÖĞRENCİSİNE BİR HARFİ DAHİ DOĞRU SÖYLEYEBİLMESİ İÇİN BU ŞEKİLDİ YÜZLERCE KEZ TEKRAR EDEREK ONUNDA AYNI SESİ ÇIKARMASINI SAĞLIYOR…

burhanbaba3

BABAM YILDIZ SAĞIRLAR OKULUNDA YİNE BİR ÖĞRENCİSİ İLE SES ÇALIŞMASI YAPARKEN..

 

Patreon üzerinden desteğinizi bekliyoruz.