Flash TV’te bomba transfer…

DUYURU; Türkiye’nin 2. özel televizyonu Flash TV ailesine Genel Haber Koordinatörü olarak atandığımı sizlerle paylaşmak istedim.
Cumartesi akşamları çok yakında Flash TV’de canlı yayın SÖZ HAKKI programını hazırlayıp sunacağım.
Türkiye’de ve Dünya’da gelişen olayları siyasiler, bürokratlar ve uzman konuklarımla vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde tarafsız yayıncılık anlayışı ile Flash TV ekranına taşıyacağım.
49 yıllık meslek hayatımda olduğu gibi bu görevimde de Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı yurttaş olarak anayasa ve yasalar çerçevesinde gazetecilik etik kurallarını vazgeçilemez ilkem sayacağım.
Sonsöz ve Yeniçağ görevlerim, Flash TV görevimle birlikte sürecektir.

ÖZ GEÇMİŞİM:
1969 yılında Yeni Tanin Gazetesinde Gazetecilik mesleğine stajyer olarak başladım. 1971 yılında SSK’lı oldum 1973 yılında Sarı Basın kartımı aldım.
1962/1980 yıllarında 18 yıl Yenişehir kulübünde profesyonel de olarak basketbol oynadım, 1976’da Gazi Eğitim Enstitüsü Beden Eğitimi Bölümünden mezun oldum.
1980’de Eğirdir Dağ Komando okulundan Komando Asteğmen olarak mezun oldum ve çektiğim kura ile Yüksekova’da vatani görevimi tamamladım.
1981’de Haldun Simavi’nin Günaydın Gazetesine transfer oldum.
1990’da Star Televizyonuna transfer olarak Ankara Temsilciğini kurdum.
Anayasa değişikliği ile özel televizyon ve radyoların ile hukuki statü kazanmasında ve 3984 saylı RTÜK yasanın hazırlanmasında çok büyük emeğim ve katkım oldu.
2005 yılında STAR TV’den ayrılarak RTUK TV ve SİYASET TV haber sitelerini kurdum.
2013 yılında Sonsöz Gazetesinde Genel Yayın Koordinatörü ve köşe yazarı olarak aktif şekilde medyaya döndüm. Yazılarım Yeniçağ Gazetesinde de yayınlanmaktadır.
Türkiye’nin ikinci özel televizyonu FLASH TV’de Genel Haber Koordinatörü olarak önemli bir görev üstlendim.
Cumartesi akşamları FLASH TV canlı yayınında SÖZ HAKKI programını hazırlayıp sunacağım. Vatandaşlarımızın ve ülkemizin sorunlarını özgür bir gazeteci olarak gündeme taşıyacağım.
Yarım yüz yıla yaklaşan meslek hayatımda kazandığım bilgi ve birikimim ile yaşanan olayları tam bir tarafsızlık içinde değerlendirmek amacıyla siyasilere, bürokratlara ve uzmanlara söz hakkı vereceğim.
Meslek hayatım boyunca “yılın gazetecisi” olarak çok sayıda ödül kazandım ve STAR TV’de yaptığım 200’den fazla Söz Hakkı programında RTÜK’ten tek bir kez dahi ceza almadım.

Çok yakında Söz Hakkı programında buluşmak üzere…

Orhan Uğuroğlu

Patreon üzerinden desteğinizi bekliyoruz.