FETÖ’cüleri savunan HaberTürk yazarı Oray Eğin’e müthiş cevap..

BİR YERE GİTMEDİK!..
BURADAYIZ ORAY EĞİN…

Gazete Habertürk yazarı Oray Eğin kardeşimiz bugünkü yazısında bir sitemde bulunmuş. (mealen) Diyor ki:

“Ahmet ve Nedim’in arkadaşları diye bir oluşum vardı. Onlara haksızlık edildiğinde sokaklara dökülmüşlerdi. Bugün Ahmet ve Mehmet Altan gibilere yapılan haksızlıklar karşısında aynı güçlü tepkiyi göstermiyorlar.. Ne oldu?.. Bir tür ‘Merhamet Yorgunluğu (metal yorgunluğu benzeri)’ mu söz konusu?…”

Bak sevgili kardeşim,

İki meseleyi birbirine karıştırma. O zaman “AHMET VE NEDİM’İN ARKADAŞLARI” diye oluşturulan dayanışma ve protesto platformunun (resmi bir şey değil tabii) ben de gönüllü bir mensubu olarak, aradaki farkı anlamanı dilerdim.

Ahmet ve Nedim, o dönemde alçakça bir kumpasa kurban gittiler. Zamanın AKP-FETO ittifakının kumpası sonucu “ipleri çekilmek” istendi.. Ve bu cinayetin tetikçisi olarak da Ahmet Altan’ın yönettiği Taraf Gazetesi, FETÖ’cü diğer basın yayın organları gibi kullanıldı. Hatırlayın Taraf’ın attığı “Gazetecilikten tutuklanmadılar” manşetini..

Yani Altan kardeşler, o gün “cellat, tetikçi, katil” konumundaydı. Bizler onlara karşı Ahmet ve Nedim’in yanında saf tuttuk. Demokrasinin, adaletin, fikir özgürlüğünün. gazeteciliğin yanında saf tuttuk. Mehmet Baransu ve Ahmet Altan gibi Yasemin Çongar gibi katil sürüsüne karşı, Taraf’a, zaman’a, Bugün’e karşı Kanaltürk’e karşı, Star’a, Yeni Şafak’a karşı saf tuttuk..

Bugün bu “Katiller” için tabii ki aynı tavrı alıp aynı nedenle sokağa çıkmayı reddedeceğiz. Ama bugün o katiller de dahil, o kumpasçılar da dahil HERKESİN ama HERKESİN adil yargılanması için hâlâ sesimizi yükseltiyoruz. Kimimiz yürüyüş saflarında, kimimiz mikrofon kimimiz klavye başında var gücümüzle haykırıyoruz : ADALET diye..

Bir yere gitmedik..

Sadece farklı yerlerdeydik. Bugün de farklı yerlerdeyiz..

Onlar o gün FETO kumpasının içinde, siperindeydi.. Biz ise demokrasinin..

Onlar bugün içeride, Ahmet Şık yine içeride. Biz o gün de bugün de ADALET ve ÖZGÜRLÜK ve İFADE HAKKI ve GAZETECİLİK için savaşıyoruz..

Onlar hiç bir zaman bu savaşta yoktular..

O yüzden ayrı yerlerdeyiz..
Bunu anlayın. kafaları bulandırmayın.

Zafer Arapkirli

Bu manşetleri atıp insanları Kurşuna dizdiler..

FETÖ’nün okullarını ziyaret ettiği bilinen Oray Eğin, Ahmet ve Mehmet Altan kardeşlerin hızlı savunucusu çıktı..