Ekonomi Gazetecilerinin ‘Yılbaşı Buluşması’… Olay Tan’a 40 yıl ödülü…

Meslekte 20 yılını dolduran isimler şu şekilde: “Emre İskeçeli, Ömer Temür, Selçuk Geçer, Can Karadut, Serpin Alparslan, Mehmet Ali Yıldırımtürk, Mesut Taşkın, Tamer Gerçi, Dilek Gappi, Adil Küçük, Musa Alioğlu, Şeref Özata, Okhan Şentürk, Murat Gürsoy, Orhan Koçyiğit, Selahattin Ertaş, Cem Tanrıkılıcı, Can Kantar, Kadir Kılıçparlar, Hamide Hangül, Selma Şenol, Deniz Kalendergil, Aynur İşçi, Fahri Sarrafoğlu, Mehmet Mustafa Haliloğlu, Nurhayat Varol, Aslı Didari, Murat Bayar, Engin Çağlar, Ahmet Çoşkunaydın, Mehmet Aka.”

Geceye, Eski Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli de katıldı.

Etkinlikte, 19 Ağustos’ta tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden ekonomi yazarı Güngör Uras adına verilen yaşam boyu onur plaketi ise Güngör Uras’ın asistanı Hediye Ünlü’ye takdim edildi. Faruk Türkoğlu, Hasan Eriş, Şemsi Yücel, Rüştü Bozkurt, Yüksel Uysal, Çetin Gürel, Kamuran Abacıoğlu, Engin Köklüçınar, Şükran Soner, İdris Adil ve Ege Cansen de etkinlik kapsamında yaşam boyu onur plaketi verilen isimler oldu. –
Yeni ekonomi kanallarına plaket Plaket takdim töreninde ayrıca, yayın hayatına bu yıl başlayan yeni ekonomi kanallarının temsilcilerine plaket verildi.
Bu kapsamda Turkuvaz Medya Grubu Başkan Vekili Serhat Albayrak adına A Para Genel Yayın Yönetmeni Özlem Doğaner ve EKOTÜRK Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Yayın Yönetmeni Cengiz Özdemir’e plaket takdim edildi.
Meslekte 20 yılını dolduranlara plaket EGD yılbaşı buluşmasında ekonomi basınında 40 yılını dolduran Gazeteci Olay Tan’a meslek onur plaketi takdim edildi.

EGD etkinliklerine katkılarından dolayı verilen teşekkür plaketi, Türk Telekom Kurumsal İletişim Direktörü Hamdi Ateş’in adına Türk Telekom Dijital İletişim Müdürü Esat Sivri’ye sunuldu. ORGE Elektrik Üst Yöneticisi (CEO) Nevhan Gündüz, Austrotherm Türkiye Genel Müdürü Özgür Kaan Alioğlu, Teksan Jeneratör Yönetim Kurulu Üyesi Burak Başeğmezler, Çevko Vakfı Kurumsal İletişim Müdürü Dilek Özcanlı Uslu ve Tracemark Ajans Başkanı Salih Karahan’a da katkılarından dolayı plaket verildi.

Ekonomi Gazetecileri Derneği’nin (EGD) geleneksel “Yılbaşı Buluşması”, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Dış Ticaret Kompleksi’nde gerçekleştirildi.
Ekonomi Gazeteciler yılbaşı buluşmasında ekonomi basınında 40 yılını dolduran Gazeteci Olay Tan’a meslek onur plaketi takdim edildi.EGD Yönetimi”SAYIN OLAY TAN Ekonomi Gazeteciliğine verdiğiniz desteğe şükranlarımızı sunarız”yazılı plaketi geleneksel “Yılbaşı Buluşması”, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Dış Ticaret Kompleksi’nde düzenlenen görkemli bir törende verildi..

TİM’in desteğiyle bu yıl 14’üncüsü düzenlenen etkinlikte EGD üyeleri, siyaset ve iş dünyasından isimler bir araya geldi. Etkinliğin açılışında konuşan TİM Başkanı İsmail Gülle, ekonomi gazetecileri ile ihracatçıların birbirini tamamlayan ve anlayan bir aile olduğunu söyledi. Gülle, bu yıl ihracatta elde edilen başarılara işaret ederek, “2018’de ihracatçılarımızın azmi ve emeğiyle kırdığımız rekorlarımızı ve ihracatımızdaki artışı devam ettireceğiz. Biz ihracat yapalım, sizler değerli kalemlerinizle yazın. 2019’da daha çok ihracat konuşalım.Hepimizin, ülkemizin buna ihtiyacı var.” dedi.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekip Avdagiç de yılın sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada çetin geçen bir yıl olduğunu söyledi. 2019’un zorlu ama umut dolu bir yıl olacağını belirten Avdagiç, “Bu zorlu yılı üretimin gücüyle geride bırakacağız. Çünkü iş dünyası olarak 2019’da üretimin yeni kodlarını programlayarak ekonomide bambaşka pencereler açmak istiyoruz. Bunu yaparken asıl hedefimiz, Türkiye’yi yüksek faiziyle değil, üretim gücüyle çekici hale getirebilmek olacaktır. Araçlardaki yol bulma sistemiyle anlatırsak; biz ticaretin navigasyonunda en hızlı güzergahı hesapladık. O da yerli üretim rotasıdır. Reel ekonomimizi, cari fazladan vazgeçmeden, global nefes diye nitelendirdiğimiz ihracatla büyüteceğiz.” dedi.

Kaynak sayfa:
http://www.olayhaber.com/2018/12/27/egd-geleneksel-yilbasi-bulusmasinda-olay-tana-meslek-onur-plaketi-verildi/