‘Deniz’ mezunları yeni başkan seçti.. Deniz Kartalı Gökhan Karakaş oradaydı

İTÜ Denizcilik Fakültesi mezunlarını çeşitli etkinliklerde bir araya getiren İTÜ Denizcilik Fakültesi Sosyal Yardımlaşma Vakfı (DEFAV) Olağan Genel Kurulu yapıldı. İTÜ-DEFAV’ın yeni başkanı İLKFER Denizcilik’ten İlker Meşe oldu.


Gökhan Karakaş – İstanbul – Milliyet Gazetesi

Türk deniz taşımacılığının üst düzey nitelikteki insan gücü gücünü karşılamak için gemi kaptanı, güverte elemanı ve gemi makine mühendisi yetiştiren fakülte mezunlarının kurduğu DEFAV, genel kurul ile yeni başkanını seçti. Gündüz Aybay Denizcilik Merkezi’nde düzenlenen genel kurulda; İLKFER Denizcilik’ten İlker Meşe DEFAV başkanlığına seçilirken, Tayfun Sözer de başkan yardımcısı oldu.

Gemi makine mühendisi olan Meşe, vakfı adına Kadıköy Sağlık Eğitim Merkezi Vakfı (KASEV) ile bir protokol imzaladı. Protokol, DEFAV üyelerinin uzun süredir hedefleri arasında olan huzurevi ve bakımevi ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte. Meşe ile KASEV Başkanı Çetin Oraler arasında imzalanan protokol ile İTÜ denizcilik Fakültesi mezunları ve yakınlarının, huzurevi ihtiyacı karşılanmış olacak.

Kaynak: Milliyet Gazetesi