Demek ki bencillik ve korku ne din ne de tarikat tanıyormuş

Fatih Güllapoğlu

DEMEK Kİ BENCİLLİK VE KORKU, NE DİN NE DE TARİKAT TANIYORMUŞ!

Bütün dinlerin ortak noktalarının başında; “Kanaatkar ol, açgözlü olma”, “Bencil olma”, “Paraya değil, Allah’a tap” gibi kurallar başta gelir. Bunlara uymayanlar da, “Günahkâr” sınıfına girerler.

Şimdi şu Corona virüsünün dünyaya yayılmasından sonra, örneğin çoğunluğu Hristiyan olan Batı Dünyası ile çoğunluğunu Müslümanların oluşturduğu ülkemizde yaşananlardan bazılarını hatırlayalım ve bunların altında yatan, “Düşünceleri” hiç kıvırtmadan cesurca irdeleyelim:

MARKETLER: Hristiyan Batı’da da, Müslüman Türkiye’de de marketler adeta yağmalandı. Raflarda makarna ve bakliyat kalmadı.
Evlerine 10’ar, 15’er paketlerle bunları “Büyük bir açgözlülük” ile götürenler, “Benim stokçuluğum yüzünden komşum ya da bunları stoklayacak maddi güce sahip olmayanlar ne yapar? Aç kalır mı?” diye düşünen oldu mu?

Hayır!

MASKELER: Parayı bastırabilenler hemen hücum edip 50’şer 100’er maskeyi yağmalayıp, 3 liralık maskelerin, fiyatlarının fakirin alamayacağı, 30 liralara, 50 liralara yükselmesine neden olurken, bırakın tüm toplumu, komşularını ya da dar gelirlileri, fakirleri düşündüler mi?

Hayır!

Hatta, “Bana ne, gebersin pis fakirler” demiş oldular!

KOLONYA VE MÜSLÜMANLAR: Gelelim yalnızca Türkiye’ye. Türkiye’de tarikatlara da büyük prim veren siyasal islamcı Ak Parti’nin şu 18 yıllık iktidarında, “İçinde alkol var, kolonya günahtır” diyenlerin sayısı çığ gibi büyümemiş miydi? Büyümüştü.

Peki televizyonlardaki haberlerde, eczanelerdeki kolonyaları yağmalayanların ya da ellerinde plastik şişelerle açık kolonya satan dükkanların önünde uzun kuyruklar oluşturanların en az yarısını, türbanlı ablalarla, sakallı, hatta takkeli amcaların oluşturduğunu görmedik mi?

Gördük!

Bu yüzden kolonya fiyatlarının da fahiş bir şekilde yükseldiğine de şahit olmadık mı?

Şahit olduk!

Demek ki neymiş?

İşin içine hastalık korkusu, ölüm korkusu ve de bencillik girince, ortada din min, tarikat marikat kalmıyor!

Dünya’da yaşayan en sahtekar ve en yalancı canlılar insanlardır.

Ey insanoğlu; doyduğu zaman köşesine çekilen dünyanın en yırtıcı hayvanlarından bile utan be!
13 Mart 2020 Cuma

Fatih Güllâpoğlu

Kaynak: Facebook

 

Patreon üzerinden desteğinizi bekliyoruz.