Bu görüntüleri bir Türk çekti.. Uzaylılar yoksa geldi mi..

Bu görüntülerle ilgili şu açıklama yapıldı:

4 Ocak 2017 Tarihinde Danimarka – Arhus kentinde yaşayan Market görevlisi Barış Kılıç’ın DSİ 18:00 sularında cep Telefonu kamerasıyla çektiği görüntünün FotoForensics ve Piksel ayrıştırma Analizleri yapılarak elde edilen verilere göre Herhangi bir montaj, yansıma veya başka bir sahte eylem olmadığını kesinlikle söyleyebiliriz.

Bahsi geçen görüntüde yer alan cismin Herhangi bir insansı yada insansız hava aracı, meteoroloji balonu veya benzeri bir araç olmadığının altını çizerken, Çekilen görüntünun Atmosferik bir fenomen olduğunu dolayısıyla UFO literatürüne girdiğini beyan ederiz.

Görüntüyü Resmeden Barış Kılıç’ın açıklamasına ve yaptığımız görüşmeye göre;

“Gökyüzüne baktım, Ay ile çaprazında bulunan yıldız dikkatimi çekti ve iphone7 cep telefonum ile görüntüyü resmettikten sonra Çektiğim fotoğraflara bakarken Ay ile yıldızın arasında çıplak gözle göremediğim ve görüntüyü çektiğim sırada fark edemediğim bu cismi görünce çok şaşırdım ve panikledim. Telefonum’un Özelliği olan “Resim çekerken 1-2 saniyelik otomatik video” (Live Photos) kaydında ise cismin aşağı doğru dönerek hareket ettiğini gördüm. Cismin ne olabileceği hakkında herhangi bir fikrim yada bilgim yok. Fakat, ne olduğunu gerçekten çok merak ediyorum” dedi.

Sevgili Barış Kılıç ile yaptığımız görüşmede Cismin hareket koordinasyonun hangi yöne olduğunu sorduğumuzda “Tahminime göre Haslegardsvej yolu” Cevabını aldık . Barış beye Haslegardsvej yolu üzerinde göze çarpan nelerin olduğunu sorduğumuzda ise “Orada sadece küçük bir kilise var” yanıtını verdi.

LIVE PHOTO ile çekilen görüntüde Cismin belirtildiği üzere dönerek aşağı yöne doğru ilerlediği görülüyor. Live Photo özelliği 2-3 saniye olduğundan dolayı otomatik kayıt o noktada son buluyor. Hareket hızını baz alacak olursak şayet yaklaşık olarak 12-15 saniye sonra Haslegardsvej Kilisesi’nin yakınına iniş yaptığı tahmininde bulunabiliriz.