Amerika niyetini artık saklamıyor, saklayamıyor.. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın korumaları hakkında tutuklama kararı

Emperyalist ABD artık gerçek niyetini saklayamıyor..
Kinini her fırsatta açığa vuruyor..

6. Filo’yu denize döken solcuları çok arayacaklar..

Erdoğan’ın korumaları hakkında tutuklama kararı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen ayki Washington ziyareti sırasında Türk büyükelçinin konutunun dışında yaşanan kavgaya karışmakla suçlanan iki Türk, Amerikan polisince tutuklanmıştı.

Amerika’nın Sesi’nin haberine göre açıklama yapan Washington Emniyet Müdürü ise “Şu ana kadar 2 kişi tutuklandı. Olaya karışan diğer Türk güvenlik görevlileri hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Bu kişiler eğer ABD’ye gelirlerse tutuklanacaklar” dedi.

Emniyet Müdürü, Türk korumaların barışçıl gösteri yapanlara saldırdığını keşfettik. Olaya karıştığı tespit edilen 16 kişi hakkında yakalama kararı çıkardık. 2’si Kanada, 2’si ABD geri kalanlar Türk vatandaşı. Hala kimliği tespit edilememiş, olaya karışmış kişiler de var. Biz bu kişilerin ABD’ye gelmelerini ve suçlamalara cevap vermelerini bekliyoruz. Kimliğini tespit edemediğimiz kişilerin fotoğraf ve görüntülerini bugün yayınlayacağız” ifadelerini kullandı.

Emniyet müdürünün, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gözaltına alınmasını gerektirecek herhangi bir kanıta sahip değiliz” demesi ise dikkat çekti.

Washington Belediye Başkanı Bowser da “Kavgaya karışanlar video görüntülerinden ve pasaport kayıtlarından tespit edildi” dedi.

Hakkında ABD’ye gelmesi halinda tutuklama ve yakalama kararı çıkartılan isimler ise emniyetin binasında basın mensuplarına böyle açıklandı:

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN SERT TEPKİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise karara tepki gösterdi. Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda verilen iftar programının ardından konuşan Cumhurbaşkanı ABD’de alınan kararla ilgili şunları söyledi:

“Amerika’daki son ziyaretimde PKK terör örgütü FETÖ’cüler hep birlikte birleştiler 40-50 metrelik mesafede şahsıma karşı gösteri yapıyorlar. Amerikan polisi hiçbir şey yapmıyor dokunmuyor. Acaba benzer bir şey Türkiye’de yapılmış olsa tavır ne olur. Düşünebiliyor musunuz. Hiçbir şey yapmadıkları gibi onlara karşı müdahalede bulunan oradaki bizim soydaşlarımız vatandaşlarımızdan 2 tanesini içeri almışlar böyle bir şey olabilir mi. Bir diğer taraftan da benim korumalarımdan 12 tanesi için tutuklama kararı çıkarmışlar. Bu nasıl bir yasadır bu nasıl bir hukuktur. Bu korumalar beni korumayacaksa ne için ben bunları yanımda götürüyorum. Amerika’nın Hansı ile George’u ile mi kendimi koruyacağım. Ve Amerika’nın liderleri Türkiye’ye geldiği zaman bırakın Türk polisini Türk şoförünü bile direksiyona oturtmazlar. Ama biz oralara gittiğimizde ‘Hayır’ diyor biz kimseye emanet edemeyiz diyerek bir de böyle caka satıyorlar. Bunun çeşitli hukuki siyasi mücadelesini vereceğiz. Bunların anlatmamız gerekiyor. Gelin ülkemizin bu yeni Kurtuluş Savaşı’nı hep birlikte verelim.”

BÜYÜKELÇİ DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI’NA ÇAĞRILDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu konuşmasından kısa bir süre sonra ABD’nin Türkiye Büyükelçisi John Bass Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı. John Bass’a diplomatik teamüllere göre ABD’de alınan kararla ilgili tepki gösterildi.

Kaynak: Odatv.com