Sevgili Necdet sana da güle güle.. Hürriyet Gazetesi’nin Yazı İşleri Müdürü Necdet Doğan’ı kaybettik

Hürriyet Gazetesi yazı işleri müdürü Necdet Doğan yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek bu akşam hayatını kaybetti.

1957 Bilecik doğumlu olan Doğan, İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu’ndan mezuniyetinin ardından 1981 yılında medyaya adım attı. İlk olarak Cumhuriyet Gazetesi’nde sayfa sekreterliği ve gece sorumlu sekreterliği görevlerinde bulunan Necdet Doğan, ardından Sabah Gazetesi’ne transfer oldu. Daha sonra Fatih Çekirge’nin Genel Yayın Yönetmenliği’ndeki Star Gazetesi’nin kurucu ekibinde yazı işleri müdürü olarak görev yaptı. 2005 yılında Hürriyet Gazetesi’ne geçiş yapan Doğan, burada siyasi sayfalar editörü ve yazı işleri müdürlüğü görevlerini yürüttü.

2016 yılından bu yana yakalandığı hastalık nedeniyle tedavi gören Doğan, Hürriyet Gazetesi Yazı İşleri Müdürlüğü görevinin yanısıra ‘Gözucuyla iyi haberler’ adı altında haftada iki kez Hürriyet’in internet sitesinde yazılar kaleme alıyordu.

63 yaşında hayatını kaybeden Necdet Doğan halen CNN Türk’te editör olarak görev yapan Damla Doğan’ın da babasıydı.

Usta gazetecinin ölüm haberini Vefa Lisesi’nden arkadaşı olan Niyazi Yılmaz sosyal medya hesabından, “Yine bir yaprak düştü Vefa lisesi 74 mezunları ağacından Lisede yatakhanemizde kah uyuduk kah dertleştik. Üç kocaman yıl geçirmiştik. Hürriyet gazetesi eski yazı işleri müdürü ve benim dostum, canım arkadaşım yakalandığı amansız hastalığa bu akşam yenik düştü. Işıklar aydınlatsın çıktığı bu son yolculukta yolunu. Huzurla uyu Vefalım” satırlarıyla duyurdu.

www.medyaradar.com

HURRİYET MEDYA TOWERS BARDA YENI HURRIYET BINASINA GEÇME HAZIRLIKLARI DEVAM EDERKEN ESKI DOSTLARLA

Orhan Can

Soldan sağa:
Reha Öz, Muammer Elveren, Zeynel Lüle, Oğuz Güven, Arif Dizdaroğlu, Nezih Kutay, Orhan Can, Necdet Doğan

Hürriyet Yazı işleri – bar – Reha Öz – Muammer Elveren – Zeynel Lüle – Oğuz Güven – Arif Dizdaroğlu – Nezih Kutay – Orhan Can – Necdet Doğan
Hürriyet Bar
Patreon üzerinden desteğinizi bekliyoruz.