Herkesle röportajı bulanan gazeteci bu “kuzuyla” da dans etmiş.. Dönemin Dünya Güzeli Türk kızından ilk dansı böyle kapmış

Muammer Elveren - Meltem Hakarar

Herkesle röportajı bulanan gazeteci bu “kuzuyla” da dans etmiş.. Dönemin Dünya Güzeli Türk kızından ilk dansı böyle kapmış..

Ünlü gazeteci o günleri şöyle anlattı:

MOSKOVA’NIN İLK DÜNYA GÜZELİYLE…
TAM 29 YIL ÖNCE BUGÜN 22 OCAK 1989 DA MOSKOVA TEMSİLCİSİ OLDUĞUM SOVYETLER BİRLİĞİNDE YAPILAN İLK ULUSLARASI GÜZELLİK YARIŞMASINDA BİRİNCİ SEÇİLEN MELTEM HAKARAR İLK DANS –
Şimdi her biri bağımsız birer devlet olan ve o dönemde ‘Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği’ni oluşturan 15 Cumhuriyet’ten gelen güzeller yanında dünyanın çeşitli ülkelerinden güzellerin katıldığı ‘Miss Charme 1989’ ‘yarışmasında Türk güzeli Meltem Hakarar birinci seçilerek ‘Dünya güzellik Kraliçesi’ tacını taktığında gözyaşlarına hakim olamadı.
O yıllarda demirperde ülkesi olarak adlandırılan Sovyetler Birliğine öyle her isteyen girip çıkamazdı, Komünist bir sistem olduğu için turist olarak gitmek bile neredeyse imkansızdı.
Yarışma öncesi ve gecesi Meltem Hakarar çok büyük ilgi gördü ve Meltem o gece oy birliği ile hem halkın kullandığı oylarla ‘Halk güzeli’ ve jürinin oylarıyla ‘Zerafet Güzeli’ seçildi.
Böylece gecenin sonunda Kraliçelik ile birlikte üç ödül alarak önemli rekor kırdı.
O zamanlar Sovyetler Birliği’nin 71 yıllık Komünizm tarihinde başkent Moskova’da yapılan ilk güzellik yarışması bütün dünyada ilgi ile izlenmiş, Meltem birden uluslararası üne kavuşmuştu.
Ertesi sabah Meltem kraliçelik tacını giydiği geceyi bana “Dün gece sabaha kadar uyuyamadım, Tacı başucumdaki aynanın önüne koyup, ondan yansıyan ışıkları seyrettim” demişti.

 

Kraliçe seçildikten sonra düzenlenen gecede Meltem Hakarar ilk dansı benimle yaptı.

Meltem Hakarar yarışma öncesi Yunanistan Güzeli Agapi Foudulaki ile — Meltem Hakarar-Kraliçe ve Agapi Faudulaki.

Miss Charme 89 yarışması öncesi ikinci gelen İsrailli güzel Shirley Ben Mordechay ve Batı Alman güzeli Christiane Kopp ile (o zaman Batı ile doğu almanya birleşmemişti) — Shirley Ben Mordechay veChristiane Kopp…

Meltem Hakarar ile Moskova dışındaki Rus Uzay üssü ziyaretinde…

Kraliçelik ünvanıyla dönüş uçağında Meltem Hakarar ve Menajeri organizatör Özcan Sandıkçıoğlu (rahmetli) ile uçakta şampanyalı kutlama — Meltem Hakarar-Kraliçe ve Özcan Sandıkçıoğlu…